Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle количка AMBRA 2021 (3 in 1) safari beige

11.980 ден.
15.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:AMBRA
  • Достапност:Распродадено

 

Долгите прошетки во природа се одлични за вашето малечко, а промената на времето нема да биде грижа за родителите кои се придружувани од Coccolle AMBRA 2021.

Coccolle AMBRA 2021 детската количка претставува модуларен систем 3 во 1 составен од мултифункционално седиште кое се трансформира во корпа за новороденче и транспортер. Овие елементи ја прават Coccolle AMBRA 2021 совршена за патување уште од првите денови на вашето бебе. Системот за прикачување и фиксирање на компонентите на самиот рам од количката е лесен и интуитивен.
Конструкцијата на количката е лесна и благодарение на брзиот систем за склопување ќе зафаќа малку простор.


Вградената суспензија ќе ги направи поудобни прошетките по нерамен терен.
На самата конструкција е вградена и голема шопинг кошница која ќе ги собере сите неопходни предмети.
Рачката за туркање се прилагодува по висина и е обложена со висококвалитетна еко кожа со што се подобрува комфорот за време на возењето.
Торбата за мајката може да се монтира на рамот или може да се носи самостално на рамото со помош на каишот за носење кој е вклучен во комплетот.

 

Седиштето исто така може да се прилагоди во повеќе позиции вклучително и целосно лежечка позиција која е погодна за спиење. Може да биде поставено свртено нанапред или наназад кон родителот. Исто така е опремено и со сигурносен појас во 5 точки на врзување.
Седиштето може лесно да се трансформира во корпа за бебе со помош на 3 каиши под седиштето. Големата и широка тенда го штити малечкото од сонце и ветар, додека прекривката обезбедува топлина за време на студените денови.

Транспортерот од сетот Coccolle AMBRA 2021 може да се монтира на рамот од количката со помош на адаптерите за монтирање кои се вклучени во комплетот или да се користи самостално во автомобилот за бебиња со тежина до 13kg.
Транспортерот се користи свртен кон родителот кога е монтиран на рамот од количката и свртен обратно од правецот на движење кога е монтиран во автомобилот.
Coccolle AMBRA 2021 е совршена за сите годишни времиња поради додатоците кои се вклучени. Покривката за дожд, мрежата за заштита од инескти и зимските прекривки за седиштето и транспортерот ќе го заштитат вашето бебе во сите временски услови.

Димензии: 80/60/116cm.
Димензии склопена: 80/60/30cm.
Препоралчива за деца од 0 месеци до 3,5 години.
Систем за склопување.
Дијаметар на предните тркала: 20.32cm
Дијаметар на задните тркала: 29.21cm
Тежина на рамот: 7 kg.
Максимално оптоварување: 15 kg.
Тркала изработени од полна гума.
Суспензија на рамот од количката.
Додатоци: предни прекривки за седиштето е транспортерот, покривка за дожд, мрежа против инескти, држач за чаша.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново