Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle количка ARONA red

5.990 ден.
7.200 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:ARONA
  • Достапност:На залиха

Coccolle ARONA количката на склопување е една од најлесните колички која може да се склопи само со една рака. Лесна е за управување и транспорт.
Количката се склопува со еден потег, со активирање на копчето на рачката. ARONA гарантира удобност и безбедност на детето и е лесна за користење. Родителите лесно ќе може да ја транспортираат благодарение на рачката за влечење.

Карактеристики:

- модерен систем за склопување со еден потег
- алуминиумска конструкција, лесна и стабилна
- задни кочници кои се активираат со педали
- регулација на наслонот до 170 степени
- држач за нозете
- сигурносен појас во 5 точки на врзување
- шопинг кошница која може да издржи до 5 kg
- голема тенда со дополнителна заштита од сонце и прозорче
- ротација на предните тркала 360 степени со систем за фиксирање на правецот на движење
- рачка за транспорт


Димензии: 64/49/102 cm
Димензии склопена: 62/49/25 cm
Максимална тежина на детето: 15 kg
Тежина на рамот: 6,8 kg
Систем за компактно склопување
Препорачлива за деца со возраст од 6 месеци до 4 години

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново