Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle количка SILENE (2 in 1) lunar rock

22.980 ден.
26.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:SILENE
  • Достапност:На залиха

Уникатен дизајн за незаборавно искуство со вашето бебе

Модуларниот систем 3in1 Coccolle Silene се истакнува со комплексен дизајн создаден за да се соочи со сите предизвици што се појавуваат со раѓањето на бебето. Мноштво функции дизајнирани да понудат максимална удобност се споени со минималистичка естетика изработена од квалитетни материјали и акценти од кожа, во неутрална боја. Модуларниот систем се состои од детска количка, мултифункционална спортска единица, додатоци и комплет адаптери за автомобилот.

Количката е изградена на лесна и преклоплива алуминиумска рамка на исклучително компактен начин. Производот е опремен со количка за великодушна големина за да може да се справи со мноштвото предмети што се потребни при излегување од дома со новороденче. Масивните PU алуминиумски тркала се совршени бидејќи го прават преминувањето преку рабници и испакнатини супер лесно, а материјалот гарантира долгорочна употреба. Тркалата имаат интегриран механизам за апсорпција на удари, а предните ротираат за 360 степени, својства што го претвораат производот во совршена количка за секаков вид терени. Системот за преклопување е исклучително едноставен за употреба, количката може да се преклопи со една рака - одлична карактеристика кога сте секогаш со бебето во вашите раце

Елегантната и пространа детска количка е опремена со практична рачка за носење, мек душек со мемориска функција и дарежлива крошна со чадор за сонце. Корпата нуди термичка удобност без оглед на сезоната бидејќи е изработена од приспособливи материјали и опремена со топла прекривка за стапалата. Квалитетните материјали внатре и XXL крошна со чадор го штитат бебето од секаков вид на услови и обезбедуваат тивка прошетка во првите денови од животот.

Спортската единица е навистина исклучителна компонента бидејќи е реверзибилна и може да се користи свртена во двата правци на движење. Механизмот за склопување на рамката е едноставен и интуитивен, а самата спортска единица е многу лесна, со што нуди многу пријатно корисничко искуство за двајцата родители. Потпирачот за грб е прилагодлив во неколку позиции, нудејќи соодветна положба за спиење. Благодарение на душекот со кој е опремена оваа компонента, може да се користи од рана возраст, бидејќи ќе се обезбеди удобност и ергономија која е неопходна за бебето. Покрај тоа, спортската единица на количката е тестирана и сертифицирана за употреба до 22 кг. Количката може да се преклопи со спортската единица на рамката. Што се однесува до додатоците, модуларниот систем е опремен со топол капак за стапала, дожд, капа за комарци и торба за мајката што може да се користи како душек за завиткување.


Хроматиката во неутрални бои е изработена на некои исклучителни ткаенини и материјали кои не само што обезбедуваат успешна естетика, туку и придонесуваат за удобноста на малото и задоволство од користењето на родителите. Двојно полнење, делови со можност за продолжување и интегрирани џебови обезбедуваат разноврсност за возрасни. Покрај тоа, малите еколошки акценти на кожа го прават овој модуларен систем да има незаборавен изглед.

Количката Silene во комплетот вклучува додатоци и адаптери со помош на кои на рамката може да се монтираат голем на седишта за автомобили од Gb, Cybex и Maxi Cosi.


Главни карактеристики

- Комплексен модуларен систем составен од рамка, количка и спортска единица

- Лесна алуминиумска рамка, ултра-компактно преклопување со една рака и со спортска единица монтирана на рамката

- Цврсти PU алуминиумски тркала, тврди и употребливи на било која површина

- Количка со великодушни димензии, ватирана внатре и опремена со душек со мемориска функција

- Реверзибилна спортска единица, со повеќе степени на наклон, вклучително и целосно спуштање и дополнителен душек за максимална удобност од рана возраст

- Спортска единица која може да се користи до 22 кг

- XXL крошна со УВ заштита

- Додатоци: прекривки за стапала, прекривка за комарци, прекривка за дожд, мултифункционална торба за мајки

- Сетот вклучува адаптери за одредени модели на школки GB, Cybex и Maxi Cosi


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново