Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft EVOLUTION COCOON количка за бебе сет 2 во 1 freedom pink

17.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:EVOLUTION COCOON
  • Достапност:На залиха

Kinderkraft Evolution Cocoon


Kinderkraft Evolution е градска количка 2 во 1 што доаѓа со мека корпа за носење што може да се прикачи. Ова паметно и компактно решение обезбедува пријатна средина за новороденчињата без потреба да има голема и незгодна тврда корпа за носење. Корпата лесно се прикачува директно на лежечката навалена единица на седиштето и може да се користи до околу 6 месеци.


Еволутивно решение за удобни прошетки


Количка Kinderkraft Evolution

Погодна до 15 кг, количката Kinderkraft Evolution гарантира лесно и удобно возење со мало дете. Се одликува со лесна алуминиумска рамка со телескопска рачка од еко-кожа која може да се прилагоди на висината на родителите. Благодарение на тркалата од пена EVA отпорни на пробивање со гумена шарка за сите терени и амортизери, непречено го совладува нерамниот терен и лесно оди по рабниците. Предните тркала кои се вртат за 360 степени и се заклучуваат го олеснуваат маневрирањето со количката во тесните патеки и во тесните премини на градските улици. Нејзината често полнета безбедносна лента со 5 точки, браникот и задната рачна сопирачка нудат оптимална безбедност. Големата корпа ви овозможува да пазарите по пат.


Реверзибилна и прилагодлива единица на седиштето


Kinderkraft Evolution - реверзибилна единица за седиште

Kinderkraft Evolution е опремен со реверзибилна единица за седишта, која нуди прошетка во две насоки - кон светот и свртен кон родителите. Потпирачот за грб со едната рака може да се прилагоди на 3 позиции, додека потпирачот за нозе нуди 4 можни нивоа за да обезбеди оптимална поддршка за детските нозе. Режимот за лежење рамно свртен родител овозможува прикачување на единицата за корпата.


Водоотпорна хауба со UPF 50+ филтер и мрежести прозорци


Kinderkraft Evolution - аспиратор за сонце

Evolution има голем и далеку проширлив држач за сонце како одлична заштита од сонце, ветер и дожд во режим на количка или корпа. Оваа водоотпорна и UPF 50+ настрешница има мрежеста плоча со патент и прозорец со ѕиркање што обезбедува оптимален проток на воздух и овозможува одржување контакт помеѓу родителот и бебето кога единицата на седиштето е свртена во правец свртен кон светот.


Компактно преклопување


Kinderkraft Evolution - компактен преклоп

Kinderkraft Evolution може лесно да се преклопи со само една рака до компактна големина благодарение на механизмот Click Fold сместен под седиштето. Специјалниот систем за автоматско заклучување го штити Evolution од расклопување за време на транспортот. Количката може да се преклопи со или без прикачена единица за седиште за да биде полесна за користење или помала за складирање.


Вклучени додатоци


Kinderkraft Evolution - компактен преклоп

Како и повеќето колички Kinderkraft, Evolution доаѓа со многу корисни додатоци. Во прилог на Cocoon, овој комплет вклучува покривка за дожд, мрежа против комарци, грејач за нозе, држач за чаши и адаптери за автомобилско седиште.


Сите карактеристики:


Уникатна градска количка 2-во-1 со кожурец што може да се прикачи

Погоден од раѓање до 15 кг

Лесна и компактна алуминиумска рамка

Прилагодлива телескопска родителска рачка

Систем за преклопување со една рака со или без седиште

Тркала од пена EVA отпорни на продупчување со гумен конец

Амортизери на сите тркала

Лесно вртење 360 предни тркала

Реверзибилна единица за седиште

Наведнат потпирач за грб - 3 позиции

Фиксен потпирач за нозе - 4 позиции

Нуди режим на рамно спиење

Водоотпорна и UPF 50+ настрешница што може да се прошири

Прозорец Peekaboo и мрежеста плоча во хаубата

Лента за браник што се вади

Безбедносен појас со мека облога со 5 точки

Голема корпа за пазарење - капацитет од 5 кг

Централно лоцирана задна сопирачка за паркирање

Лесни за чистење ткаенини со елементи од еко кожа

Вклучува држач за чаши, мрежа за комарци, капак за дожд, грејач за нозе и адаптери за автомобилско седиште


Спецификации:


Количка со димензии на седиштата: L77 x W62 x H100-112 cm

Количка со количка со димензии на кожурец: L97 x W62 x H100-112 cm

Преклопена количка со димензии на единицата на седиштето: L40 x W62 x V73 cm

Димензии на рамката за преклопена количка: Д26 x Ш62 x В73 см

Надворешни димензии на корпата: Д78 x Ш34 x В17 см

Внатрешни димензии на кожурец: Д78 x Ш28 x В16 см

Димензии на седиштето: Ш38 х Д26 см

Димензии на потпирачот за грб: Ш36 x В53 см

Димензии на потпирачот за нозе: Ш36 x Д17 см

Димензии на задните тркала: 25 см

Димензии на предното тркало: 17 cm

Висина на рачката: 100 - 112 см

Тежина на количка (со седиште): 10,5 kg

Тежина на корпата: 1,5 кг


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново