Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft XMOOV количка за бебе сет 3 во 1 black

20.980 ден.
28.000 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:18068
  • Достапност:На залиха


Веќе добро познатата MOOV количка за бебе ни пристига во нова, унапредена верзија XMOOV.

Мултифункционалната XMOOV количка е предвидена за возраст на детето од раѓање до 22kg.


ТРАНСФОРМАЦИЈА


Три потега за доволни за трансформација на корпата во спортско седиште.

Брзо и едноставно обезбедете удобна положба на вашето бебе без вадење и монтирање на делови од корпата и спортското седиште на рамот од детската количка!


ТРКАЛА


Издржливите тркала на напумпување се отпорни на абразија и гарантираат совршено движење на тлото со што се обезбедува висока удоност при возењето дури и по нерамен терен.

Предните тркала имаат опција за ротирање за 360 степени. Постои опција за фиксирање на преднте тркала за рамно возење во еден правец. 

Благодарение на амортизерите возењето е удобно.

Централната кочница stop&ride ги блокира тркалата и е прилагодена за секого. 


8 ПОЛОЖБИ НА РАЧКАТА


Рачката за туркање може да се подесува во 8 позиции.

Обложена е со еко кожа која спречува пролизгување.


ДВА ПРАВЦИ НА ВОЗЕЊЕ

Опцијата за ротација во двата правци на движење овозможува вашето бебе да гледа во посакуваниот правец. 


3 положби на седиштето - лежечка, полуседечка и седечка, подесувањето е брзо и лесно со помош на рачка. 


Со помош на адаптерите транспортерот може да се монтира на рамот од детската количка или самостално да се инсталира во автомобил со помош на сигурносните појаси. 


ЕДНОСТАВНО СКЛОПУВАЊЕ


Рамот на детската количка се склопува многу брзо и едноставно. 

Благодарените на сигурносниот механизам, конструкцијата неможе да се отвори за време на транспортот. 


ВЕНТИЛАЦИЈА


Големата мрежа на седиштето гарантира додатна вентилација и на родителите им пружа можност во секој момент да го гледаат бебето додека лежи или седи... 

Пространата тенда штити од сонце или ветер. Зимската навлака за студените денови едноставно се монтира и пружа топлина за вашето бебе. 


ТОРБА


Големата, модерна торба за мајката е доволно пространа за да во неа ставете се што ви е потребно за време на шетањето. 

Можете да ја монтирате на рамот од детската количка или да ја носете самостално.


5 ТОЧКИ НА ВРЗУВАЊЕ

Сигурносните појаси во 5 точки на врзување гарантираат безбедност и сигурност. Рамките кои се подесуваат имаат меки облоги за додатна безбедност. Елементите лесно се вадат и може да се перат.


ДОДАТНА ОПРЕМА
Мрежа против инсекти, покривка за дожд, држач за чаша и зимска навлака.


ПРЕЧКА КОЈА СЕ ВАДИ

Заштитната преграда на спортското седиште може да ротира за 360 степени што ви овозможува лесно да го ставете вашето дете во количката.

За максимална удобност, во зависност од потребите, се одвојува од едната или двете страни.


ШОПИНГ ТОРБА


Шопинг торбата на рамот од количката е со носивост до 4 kg и е доволно пространа да ставете се што ви е потребно за вашето дете за време на шетањето.


Тежина на рамот: 8,5 kg

Тежина на корпата: 5,5 kg

Тежина на транспортерот: 3,3 kg

Дијаметар на предните тркала: 20 cm

Дијаметар на задните тркала: 30 cm


начин на монтирањеНапишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново