Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft MINI DOT детска количка (grey)

6.286 ден.
8.980 ден.
  • Шифра:17490
  • Достапност:Распродадено

Исклучително лесна и практична, количката Kinderkraft MINI DOT е совршена за секое патување!
Kinderkraft MINI DOT количката за бебе е предвидена за користење од раѓање до 15kg.

Тежина: 5,6 kg

Алуминиумски рам


Едноставно склопувањае и расклопување


Рачка за едноставен транспорт на склопената количка


Тркалата се изработени од EVA пења
Ротирачки предни тркала
Опција за фиксирање на правецот на движење на предните тркала


Едноставно подесување на наслонот во лежечка позиција


Пространа shopping torba на рамот од количката


Задна кочница со механизам за истовремено блокирање на двете тркала
Држач за нозе кој е едноставен за одржување
Заштитна рачка (обрач) на седиштето кој може и да се извади
Пространа тенда која штити од сонце или студ


Сигурносни појаси
Меки облоги на сигурносните појаси за додатна удобност


Покривка за заштита од дожд

начин на монтирање:

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново