Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kiderkraft количка - PILOT black

8.990 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:PILOT
  • Достапност:На залиха

Стабилниот и лесен алуминиумски рам на количката тежи само 5,2 kg.

Мали димензии после склопувањето: 60x41,5x23 cm

Лесната и компактна PILOT количка на склопување од брендот Kinderkraft се задолжителен производ за сите родители. Ако барате детска количка која ќе биде функционална и лесна, моделот PILOT е одличен избор по најповолна цена на пазарот. 

КАРАКТЕРИСТИКИ:

- Иновативен систем на склопување
- Модерна заштитна шипка под седиштето, заштитник за стапалата, заштита од дожд и држач за чаша
- Гумени тркала со висококвалитетни носачи со функција за абсорпција на удари
- Еднострукиот систем на склопување овозможува склопување веднаш и со само една рака 
- Слободно стоечка позиција после склопуањето
- Мали димензии после склопување 60x41,5x23 cm
- Двострука заштита од случајно склопување
- Обложен мек каиш за носење на количката на рамо со опција за подесување
- Модерен преден браник за заштита на детето, аутоматско склопување на браникот при затварањето на количката
- Подесување на наслоност од седечка до лежечка позиција
- Централна кочница
- Сигурносен каиш на рачката од летната количка како би се спречило губење на котрола врз количката 
- Стабилен и лесен алуминиумски рам – само 5,2 kg
- Сигурносен појас во 5 точки на врзување

Сигурносниот појас е основно средство за децата кои почнуваат да седат и да се интересираат за надворешниот свет. Квалитетно избраната количка на склопување ќе биде суштински елемент на заедничките патувања без разлика дали заминувате на кратка или долга прошетка. 

PILOT количките на склопување се производ од Европскиот бренд Kinderkraft. Имаат иновативен систем на склопување – можат едноставно и брзо да се склопат само со една рака за неколку секунди. Тежината на количката е само 5,2 kg а димензиите на склопената количка доста мали. Добивате и рачка за носење на оваа лесна количка. PILOT е многу едноставен за транспорт и складирање и завзема многу малку простор.

Количката на склопување PILOT се карактеризира со современа предна шипка (браник) во форма на буквата T, која изгледа како управувачка осовина, која автоматски се склопува со рамот. Едноставниот систем на подесување на наслонот овозможува подесување на аголот на детската активност, на пример ако е време за спиење само со еден потег детето ќе биде во удобна лежечка позиција. Удобноста при патувањето е комплетирана со помош на тендата која штити од сонце или дожд, зимската прекривка која штити од студ. PILOT количката на склопување ќе му овозможи на вашето дете да ја превземе улогата на активен авантурист.

Секој родител треба да обрати внимание на додатната опрема за деца која им го олеснува исполнувањето на секојдневните активности. Држачот за чаша ќе послужи за кафе кое не сте стигнале да го испиете дома. Пространата и достапна шопинг торба е издржлива и овозможува простор за складирање.

начин на монтирање:

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново