Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Количка - MILEY tirquoise

3.900 ден.
5.500 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:MILEY
  • Достапност:На залихаОваа детска количка е погодна за деца на возраст од 6 до 36 месеци, со тежина до 15 кг.;

Лесна класична рамка;

Лесно и компактно преклопување на количката (чадор систем);

Потпирачот за грб се прилагодува на повеќе позиции според потребите на детето;

Заштитник на предниот браник;

Заштитен појас со 5 точки со меки влошки за рамениците;

Прилагодлива и растеглива голема крошна со прозорче за гледање и џеб за додатоци;

Прилагодлив држач за нозе;

Удобни рачки покриени со висококвалитетен материјал;

Голема кошница за складирање;

Задни тркала со сврзана сопирачка;

Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1.


Тежина на количка: 6 кг.


Димензии на отворена количка:

Д 66 см/ Ш 48 см/ В 97 см


Димензии на преклопена количка:

Д 100 cm / Ш 38 cm / В 30 cm


Димензии на седиштето: Д 70 см/ Ш 30 см

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново