Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Детско креветче ACMA House 165-85cm

15.490 ден.
20.000 ден.
  • Шифра:ACMA HOUSE
  • Достапност:На залиха

Детски кревет ACMA HOUSE 165X85cm,

Боја: Природен бор

Големина на кревет: 165x85cm

Димензии на душек: 160x80cm (не е вклучен во цената)

Надворешни димензии: должина 165 cm x ширина 86 cm x висина 130 cm

Произведено во Европска Унија (Полска)

Може да се користи од 2 до 12 години.


Комплетот вклучува:


1. ACMA HOUSЕ кревет (еколошки лак на база на вода)

2. Комплет за склопување со инструкции

3. Рамка за душек - издржува товар до 150 кг

4. Заштитна бариераОпис на креветот ACMA HOUSE:


- ИЗГРАДБА НА КРЕВЕТ - Изработен од висококвалитетно борово дрво - креветот е навистина цврст - тежи 26 кг

- БЕЗБЕДНОСТ - Сите рабови на креветот се заоблени за да се заштитат од повреди

- МОНТАЖА - Едноставно склопување, во неколку чекори.

- ТОВАР - Креветот може да издржи товар до 150 кг, родителот може да легне со дете!

- КОМФОРТ - Креветот од природно борово дрво гарантира топла и пријателска атмосфера во детската соба

- РAM - под душекот е направен од специјални летви залепени во слоеви, обезбедувајќи соодветна еластичност. Рамката не лежи на подот, што обезбедува оптимална вентилација


ГРАДБА


Забелешка: Нашите кревети се направени од борово дрво од прва класа - затоа креветите се силни и безбедни во исто време. За производство користиме само домашни материјали со потребните одобренија и сертификати. Инсталирањето е многу едноставно - врз основа на интуитивни инструкции - целата инсталациона работа е прикажана чекор по чекор.


Креветот нема остри рабови - сите агли се заоблени за да не претставуваат закана.


Напомена* Постелнината, душекот и другите артикли прикажани на сликата не се вклучени во цената на производот.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново