Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft преносно креветче JOY со додатоци (pink)

7.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:18073
  • Достапност:На залиха

 

Kinderkraft преносното креветче JOY со додатоци е совршено решение како за детето така и за родителите, за патување и за секојдневна употреба. Совршен е за одмор, спиење и играње!

Карактеристики:

- Димензиите на креветот се 120/60cm


- Мали димензии после склопување :76/20/20cm


- Додатна опрема: подлога за пресоблекување, мрежа против инсекти, додатни џебови на страната за складирање на предмети кои ви се потребни за бебето, играчки кои може да се монтираат на креветот.


- Специјален механизам за лулање.


- Играчки со смирувачка мелодија и нежни светла кои може да се монтираат на креветот.

- Смирувачки вибрации кои помагаат за полесно заспивање на детето.


- Брз систем за склопување и монтирање со двострука заштита од случајно склопување.


- Лесно преместување: две тркала кои може да се фиксираат и торба со отвори за тркалата со што се овозможува транспорт (возење) на склопеното креветче.
- 3 страници се изработени од мрежа која обезбедува контакт со околината и овозможува детето да го набљудува светот околу себе.


- Страничен влез со патент.
- Димензии на душекот: 120/60cm.


- Квалитетна и стабилна челична контрукција.

- Смирувачки вибрации кои помагаат за полесно заспивање на детето.

Еноставно и брзо склопување и монтирање со двострука заштита од случајно склопување. После склопувањето креветот добива мали димензии (76/20/20cm), а благодарение на наменската торба со отвори за тркалата транспортот е лесен.

За удобноста на детето и родителите, страничниот влез со патент е идеален за секојдневна употреба. Другите три страници се изработени од мрежа со што се овозможува контакт на детето со околината.

Транспортниот кревет може да послужи и како игрална за вашето дете. Има посебни рачки кои го потиткнуваат детето на физичка активност веднаш штом се научи да станува.

Спиењето е важен дел од животот на детето. Креветот JOY со додатоци гарантира правилен и урамнотежен психомоторен развој. Едногодишното дете спие околу 14 часа дневно. Преносниот кревет JOY со додатоци благодарение на својата структура пружа сигурност веќе од првите денови на бебето. Челичната конструкција со појачана структура обезбедува потполна стабилност а меките материјали пружаат соодветна заштита. Освен тоа, преносното креветче е изработено од висококвалитетна ткаенина која е едноставна за одржување. 

Специјален механизам овозможува многу лесно и брзо креветот да се трансформира во лулашка.

Играчките со звукови и светла кој се движат покрај детето ќе ги развијат когнитивните функции. Осветн тоа, смирувачката мелодија и нежните светла во голема мера овозможуваат детето побрзо да заспие.

начин на монтирање:

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново