Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft преносно креветче JOY pink

4.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:JOY
  • Достапност:На залиха

Kinderkraft преносното креветче JOY  е совршено решение за децата и родителите, за време на патување или за секојдневна употреба. Совршено е за одмор, спиење и играње!

Карактеристики:

- Димензиите на креветот се 120/60cm.


- Мали димензии после склопување 76/20/20cm.


- Брз систем за склопување.
- Двострука заштита од случајно склопување.


- Лесно за транспорт: 2 тркалца кои може да се закочат и торба за транспорт со отвори за тркалата.
- Модерен дизајн.


- 3 страници се изработени од мрежа која обезбедува контакт со околината и можност детето да ја набљудува околината.


- Страничен влез со патент.
- Димензии на душекот 120/60cm.


- Стабилна и црврста челична конструкција.

Спиењето е важен дел од животот на детето. Креветот JOY со додатоци гарантира правилен и урамнотежен психомоторен развој. Едногодишното дете спие околу 14 часа дневно. Преносниот кревет JOY со додатоци благодарение на својата структура пружа сигурност веќе од првите денови на бебето. Челичната конструкција со појачана структура обезбедува потполна стабилност а меките материјали пружаат соодветна заштита. Освен тоа, преносното креветче е изработено од висококвалитетна ткаенина која е едноставна за одржување. 

Едноставно и брзо склопување-демонтирање со двострука заштита од случајно преклопување. После склопувањето, преносното креветче добива мали димензии (76/20/20cm), а благодарение на посебната наменска торба со отвори за тркалата многу е лесно за транспорт.

За удобност на детето и родителите, страничниот влез со патент е идеален за секојдневна употреба. Другите 3 страници се изработени од мрежа со што се обезбедува контакт со околината и можност детето да набљудува.

Преносното креветче може да послужи и како игрална за вашето дете. Има посебни рачки кои го потикнуваат на физичка активност веднаш штом се научи да станува.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново