Најново
-26%
Coccolle каиш за проодување BENITO red Coccolle каиш за проодување BENITO red
590 ден.800 ден.
590 ден.800 ден.
-26%
Coccolle каиш за проодување BENITO black Coccolle каиш за проодување BENITO black
590 ден.800 ден.
590 ден.800 ден.
-20%
Coccolle CELLA носилка за бебе (2 in 1) black Coccolle CELLA носилка за бебе (2 in 1) black
1.990 ден.2.500 ден.
1.990 ден.2.500 ден.
-20%
Coccolle CELLA носилка за бебе (2 in 1) grey Coccolle CELLA носилка за бебе (2 in 1) grey
1.990 ден.2.500 ден.
1.990 ден.2.500 ден.
-10%
Coccolle PRIMO PASSO (3 in 1) red Coccolle PRIMO PASSO (3 in 1) red
3.980 ден.4.400 ден.
3.980 ден.4.400 ден.
-10%
Coccolle PRIMO PASSO (3 in 1) blue Coccolle PRIMO PASSO (3 in 1) blue
3.980 ден.4.400 ден.
3.980 ден.4.400 ден.
-25%
Coccolle EASY дубак pink Coccolle EASY дубак pink
2.490 ден.3.300 ден.
2.490 ден.3.300 ден.
-25%
Coccolle EASY дубак blue Coccolle EASY дубак blue
2.490 ден.3.300 ден.
2.490 ден.3.300 ден.
Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам
 • Kunert Libero (2 in 1) бел рам

Kunert Libero (2 in 1) бел рам

22.980 ден.
Производител: KUNERT
Шифра на производ: LIBERO
Достапност: На залиха
Количина:

Kunert LIBERO, најновиот модел од веќе добро познатата фабрика за детски колички KUNERT! Изработена од квалитетна ткаенина која е отпорна на UV зрачење со што се гарантира долго користење без да избледат материјалите.
Рамот на количката е изработен од алуминиум, вкупната тежина со тркалата изнесува 7,1 kg. Достапна е во 12 интересни дезени.

Делови: рам, корпа, спортско седиште, торба за мајката, шопинг торба на рамот од количката.

- предните тркала ротираат 360 степени 
- опремена е со централизиран систем за кочење 
- амортизација на задните тркала со опција за подесување на тврдината 
- подесување на седиштето во 4 позиции вклучително и целосно лежечка
- подесување на држачот за нозе
- сигурносен појас во 5 точки на врзување

Моделот LIBERO е погоден за користење на секаков терен и е идеален за сите годишни времиња. Секој дел може посебно да се монтира на рамот од количката во двата правци на движење.
Опција за вадење на сите 4 тркала.

СПОРТСКО СЕДИШТЕ: дел за седење (550mm x 350mm), наслонот може да се подесува во 4 позиции. Тежината на спортското седиште е 4,3kg. Држачот за нозе исто така се подесува во 4 позиции. Спортското седиште може да се користи од 6 месеци до 3,5 години.

КОРПА ЗА НОВОРОДЕНЧЕ: лесна корпа која во внатрешноста е обложена со памук. Пространа (860mm x 380mm), опремена со систем за брзо расклопување, рачка за носење, прозорче на навлаката и мрежа за заштита од инсекти. Тежината на корпата е 5 kg. Може да се користи од раѓање до 8-9 месеци во зависност од напредувањето на детето. Голема, комфорна, удобна за долги прошетки и за користење во домот. Се користи до 13kg.


БЕЗБЕДНОСТ:

- во склад со стандардот за безбедност EN 1888
- тестирање на системот за кочење
- тестирање на ротацијата на тркалата: ја тестира отпорноста тркалата при подолго користење
- тестирање на издржливоста: ја проверува издржливоста на количката која се поставува на подвижна лента која симулира употреба на производот
- тестирање на системот за склопување: тестирање на двострукиот безбедносен механизам кој штити од случајно склопување на рамот
- изработена од потполно нетоксични материјали во склад со регулативите EN 71 и 2005/84/CE


СЕТОТ 2 во 1 ВКЛУЧУВА:

- Рам
- Корпа
- Спортско седиште
- Зимски навлаки посебно за секој дел
- Торба за мајката
- Шопинг торба на рамот
- Мрежа за заштита од инсекти
- Покривка за дожд


ВРШИМЕ ДОСТАВА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ  078/429/865 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KUNERT Kunert Libero (2 in 1) бел рам Kunert LIBERO, најновиот модел од веќе добро познатата фабрика за детски колички KUNERT! Изработена од квалитетна ткаенина која е отпорна на UV зрачење со што се гарантира долго користење без да избледат материјалите. Рамот на количката е изработен од алуминиум, вкупната тежина со тркалата изнесува 7,1 kg. Достапна е во 12 интересни дезени. Делови: рам, корпа, спортско седиште, торба за ма.. Category: Product #: LIBERO Regular price: 22.980 ден. 22.980 Available from: Либерта