Најново
-20%
Седиште HAPI OZY 0-36kg blue Седиште HAPI OZY 0-36kg blue
7.980 ден.10.000 ден.
7.980 ден.10.000 ден.
-20%
Седиште HAPI OZY 0-36kg red Седиште HAPI OZY 0-36kg red
7.980 ден.10.000 ден.
7.980 ден.10.000 ден.
-19%
QPLAY тротинет FUTURE green QPLAY тротинет FUTURE green
2.990 ден.3.690 ден.
2.990 ден.3.690 ден.
-19%
QPLAY тротинет FUTURE blue QPLAY тротинет FUTURE blue
2.990 ден.3.690 ден.
2.990 ден.3.690 ден.
-19%
QPLAY тротинет FUTURE red QPLAY тротинет FUTURE red
2.990 ден.3.690 ден.
2.990 ден.3.690 ден.
-25%
QPLAY баланс туркало - CUTEY blue QPLAY баланс туркало - CUTEY blue
2.180 ден.2.900 ден.
2.180 ден.2.900 ден.
MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige
  • MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige

MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige

3.290 ден.4.100 ден.
Шифра на производ: 17728
Достапност: На залиха
Количина:

MamaLove Angel е специјален производ благодарение на безбедноста и комфорот кој го нуди. Дополнителните меки подлоги, премиум опцијата за регулација на висината на држачот за глава, можноста за спуштање и целосно демонтирање на потпирачот за грб со што се добива бустер седиште за поголеми деца, го трансформираат едноставното седиште во заштитнички ангел! 
 
Со седиштето на автомобилот Angel, возењето ќе биде пријатно. Тоа е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност. Најголем акцент во безбедноста на седиштето на автомобилот е на правилното прицврстување на детето и обезбедување соодветна поддршка, што во случај на судир го штити од можни повреди. Наменето за деца од 9 до 36 кг. Прилагодување на висината на потпирачот за глава,
во исто време прилагодлива висина на лентите за рамо,
дополнително намалување на перницата и потпирачот за глава,
Група I, II, III (од 9 месеци до 150 см во висина).
Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.
 
Карактеристики: 
• потпирач за главата прилагодлив на седум висини
• сигурносен појас со пет точки
• странична заштита во пределот на главата и колковите
• потпирачот за грб е прилагодлив на висината на детето
• дополнителна подлога за бебе, отстранлива

Спецификација:

- препорачано за возраст од 6 месеци до 4 години
- димензии: 42/47/65cm
- внатрешни димезнии: 35/30/58cm
- максимално оптоварување: 36kg
- тежина на седиштето: 3.8kg

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
MamaLove ANGEL седиште (9-36kg) beige MamaLove Angel е специјален производ благодарение на безбедноста и комфорот кој го нуди. Дополнителните меки подлоги, премиум опцијата за регулација на висината на држачот за глава, можноста за спуштање и целосно демонтирање на потпирачот за грб со што се добива бустер седиште за поголеми деца, го трансформираат едноставното седиште во заштитнички ангел!    Со седиштето на автомобилот Angel, воз.. Category: Product #: 17728 Regular price: 3.290 ден. 3.290 Available from: Либерта