Најново
MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple
  • MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple

MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple

5.290 ден.6.200 ден.
Производител: COCCOLLE
Шифра на производ: RIDER
Достапност: На залиха
Количина:

Удобен трицикл кој ќе го претвори возењето во релаксирачка и пријатна авантура со бебето.
Трициклот MamaLove Rider е создаден за да ја зголеми удобноста на детето, но и на родителот, а се препорачува за најмалите со минимална возраст од 1 година.
Удобноста на детето е обезбедена со меката облога што го покрива седиштето и потпирачот за грб. Реверзибилното седиште на трициклот ќе ви овозможи лесно да го надгледувате детето додека одите, а сигурносните појаси со 2 точки нема да дозволат детето да падне од трициклот додека вози.
Настрешницата ќе го заштити од сонце, ветер или прашина, а мрежата зад настрешницата има улога на вентилација и надзор.
Трициклот Rider е опремен со гумени тркала, сопирачка. Прилагодливата управувачка шипка му овозможува на родителот да го управува трициклот со една рака.

Потпирачот за нозе на детето ќе му овозможи да ги одмори стапалата додека оди, давајќи му удобна положба. Оваа потпора може да се откачи и може да се испушти кога детето е доволно старо за да ги достигне педалите.
Омилените играчки на вашето дете можете да ги понесете со вас на прошетка и да ги чувате во корпата за пазарење која е поставена на трициклот, а малечкото ќе може да ја чува омилената играчка во предната корпа поставена под рачките.
Предното тркало е опремено со систем „freewheel“ кој се активира со притискање на копче. Системот „слободно тркало“ ви овозможува да ги заклучите педалата кога детето е премногу мало за да педала.

Препорачана возраст од 12 месеци
Максимална поддржана тежина (kg) 25 kg
Материјал од гумени тркала
Реверзибилно седиште ДА
Систем за преклопување БР
Димензии (L * l * i cm) 100 * 47 * 100
Димензии на предните / задните тркала 10'' / 8,5''
Предно/задно меѓуоскино растојание (cm) 38
EN 71/2014 сертификат

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2022. UKION SHOPS
COCCOLLE MamaLove RIDER трицикл (2 in 1) purple Удобен трицикл кој ќе го претвори возењето во релаксирачка и пријатна авантура со бебето. Трициклот MamaLove Rider е создаден за да ја зголеми удобноста на детето, но и на родителот, а се препорачува за најмалите со минимална возраст од 1 година. Удобноста на детето е обезбедена со меката облога што го покрива седиштето и потпирачот за грб. Реверзибилното седиште на трициклот ќе ви овозможи лесн.. Category: Product #: RIDER Regular price: 5.290 ден. 5.290 Available from: Либерта