Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle седиште NERIO 0-36kg diamond black

8.980 ден.
10.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:NERIO
  • Достапност:На залиха

Заштита во секој автомобил за било која возраст!

Седиштето за автомобили Nerio нуди широк спектар на карактеристики што ќе ви го олеснат животот: висок степен на наклон и напред и наназад од правецот на патување, ротација од 360 степени, лесна и интуитивна инсталација и бескрајни можности за прилагодување, така што тоа е единственото седиште што ќе ви треба од првиот момент до последниот.


Седиштето за автомобил Coccolle Nerio е дизајнирано за долготрајна употреба и се препорачува за сите тежински групи. Иако оваа функција ви заштедува многу трошоци, нема компромис за користените материјали и удобноста што му се нуди на детето. Благодарение на 4-те лежечки позиции на грбот наназад, односно на 3-те лежечки положби во позицијата напред, обезбедена е не само безбедноста, туку и неспоредлива удобност. Користените текстилни материјали овозможуваат правилна циркулација на воздухот, со што се избегнува термичка непријатност во жешката сезона. За дополнителна заштита од удар, седиштето Nerio е опремено со заштита од страничен удар - овој додаток го апсорбира ударот и ја дистрибуира силата на конструкцијата, што го прави Nerio идеален избор од првите моменти од животот на вашето дете.
Во врска со инсталацијата, Coccolle Nerio исполнува неколку важни аспекти: опремен со ISOFIX и TOP TETHER систем за заштита, откако ќе се инсталираат во автомобилот според упатствата, седиштето ефикасно се спојува со автомобилот за да избегне опасни осцилации. Инсталирањето во возилото е лесно, лесно и интуитивно. Ако автомобилот не е опремен со систем за изофикс и врвна спојка, седиштето за автомобил Nerio нуди опција да се инсталира со помош на сигурносните појаси на автомобилот.


Овој производ е наменет за група од 0-36 кг, еволутивен и во зависност од прилагодувањата, ќе одговара на сите деца. Седиштето може да се користи свртено наназад од правецот на патување до 18 кг, а почнувајќи од тежината од 22 кг, безбедносните ремени може да се отстранат и да се користи со безбедносниот ремен на автомобилот. Потпирачот за глава може да се прилагоди во 11 различни позиции и многу лесно се прилагодува на висината што одговара на вашето дете. Високо-еластичниот материјал од кој се направени потпирачот за глава и влошката за новороденчиња, е најсоодветен за телото на малите бебиња, бидејќи се прилагодува и се прицврстува на телото според неговите физички карактеристики, не дозволувајќи да се почувствуваат осцилациите на патот. Се разбира, како што расте, влошките и потпирачот за глава на бебето може да се отстранат. Степенот на наклон на грбот е длабок, од приближно 165 степени, со што се обезбедува исклучително ниво на ергономија. Системот за ротација од 360 степени е голем плус при ставање или отстранување на детето од седиштето, со што се олеснува производот да се прилагоди соодветната положба, без оглед на возраста на детето.


Главни карактеристики:

- Ротирачко седиште за автомобил 0-36 кг, со изофикс и врвна врска (TOP TETHER систем)

- Повеќе позиции за наклон, со максимален степен на наклон

- Можности за прилагодување според висината на детето: 11 нивоа на прилагодување на потпирачот за глава

- Инсталација или со помош на изофикс системот или со помош на ремени

- Опремен со страничен систем за заштита кој ги апсорбира потенцијалните удари за време на несреќи

- Компатибилен со повеќето автомобили на пазарот

- Удобни материјали што овозможуваат пропуштање на воздухот за да се избегне термичка непријатност

- Вметнувања за новороденчиња и потпирач за глава изработени од високо-еластичен материјал, кој совршено се вклопува на телото на бебето за да обезбеди максимална заштита

- Лесна и интуитивна употреба благодарение на системот за ротација од 360 степени

- Ергономски дизајн кој обезбедува максимална стабилност и удобност, со што се обезбедува заштита од какво било непредвидено движење.


Спецификација:

Препорачана возраст: Од 0 месеци
Тежина на производот (кг): 8,5 кг
Isofix sysem - ДА
Ротација од 360 степени - Да
Со поглед назад - Да


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново