Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle седиште MYDO 0-36kg pure blue

7.980 ден.
11.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:18109
  • Достапност:На залиха

видео презентација:


Дизајнирано за долго и континуирано користење, Coccolle MYDO седиштето за во автомобил е соодветно за деца со возраст од 0 до 12 години или од 0-36kg. Изработено од висококвалитетни материјали и бројни тестови за заштита и безбедност на новороденчето, MYDO нуди долга листа на предности за сите родители кои што се заинтересирани за седиште кое ќе го користат засекогаш!

Опремено со isofix и top-tether, Coccolle MYDO седиштето обезбедува максимална заштита за време на возењето. Процесот на инсталација во возилото е едноставен и седиштето е многу лесно за употреба. Ротацијата од 360 степени обезбедува дополнителен комфор во процесот на инсталација и гарантира лесно и брзо ставање и вадење на детето во самото седиште, без бројните потешкотии кои ги предизвикуваат седиштата кои што немаат опција за свртување. Практично и функционално, седиштето Coccolle MYDO обезбедува и опција за инсталација во автомобилот со помош на самите појаси, корисно за сите родители чии автомобили не се опремени со isofix систем за инсталација на детски седишта.

Coccolle MYDO може да се користи свртено наназад од правецот на возење за деца со тежина до 18 kg. Сите тестови за безбедност покажуваат дека оваа позиција гарантира највисоко ниво на заштита за бебиња и деца до 18 kg, заштитувајќи го рбетот, главата и вратот многу подобро од било која друга позиција. Со овој производ, безбедноста на вашето дете и дополнително загарантирана со сигурносниот појас во 5 точки на врзување, ергономската подлога внатре во седиштето, опцијата за прилагодуање на држачот за глава, опцијата за регулација на наслонот во 5 позиции вклучително и целосно лежечка и системот за странична заштита од удари.

Мултифункционален и повеќенаменски производ, Coccolle MYDO располага со дури 4 позиции на регулација на наслонот кога седиштето е свртено нанапред, 9 позиции на држачот за глава и 3 позиции на сигурносниот појас со опција за целосно вадење кога детео ќе порасне и ќе може да го користи појасот од самиот автомобил. Конструкцијата на седиштето е изработена од висококвалитетна и цврста пластика зацврстена со метални компоненти кои што ја гарантираат безбедноста на детето во случај на удар. Системот за странична заштита штити од латерален удар и обезбедува циркулација на воздух така што детето нема да чуствува преголема топлина при седењето.

Забележителното користење на висококвалитетни материјали при изработката на Coccolle MYDO гарантира највисоко ниво на комфор без преголема топлина при седењето и обезбедена ергономија благодарение на подлогата за новороденче која е внимателно дизајнирана и изработена. Латералниот систем за вентилација обезбедува циркулација на воздухот.

Карактеристики:

Дизајнирано за долгогодишна употреба, за сите тежински категории 0123, 0-36kg.
Систем за ротација 360 степени.
Може да се користи свртено спротивно од правецот на возење до 18kg.
Isofix и Top-tether системи за инсталација.
Опција за инсталација и со помош на каишите од самиот автомобил.
Опремено со мека подлога за новороденче.
Опција за адаптација и регулација во многу позиции: 5 позиции на наслонот кога седиштето е свртено наназад, 4 позиции на наслонот кога седиштето е свртено нанапред, 9 позиции на регулација по висина на држачот за глава, 3 позиции за регулација по висина на сигурносниот појас.
Изработено од висококвалитетни материјали.
Опција за вадење на сигурносните појаси кога се користи за тежински категории 2/3.
Опремено со систем за заштита од страничен удар кој истовремено претставува и систем за вентилација.

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА:

Препорачливо за деца од 0 месеци до 12 години.
Димензии: 47/60/47cm
Тежина на производот: 6.7kg.
Isofix систем
Максимално оптоварување: 36kg.
Ротација 360 степени.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново