Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Седиште HAPI OZY 0-36kg blue

8.490 ден.
10.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:HAPI OZY
  • Достапност:На залиха


Hapi Ozy е седиште за во автомобил кое е соодветно за користење од  0 до 36kg (приближно 12 години). Сооедветно е за сите тежински групи: 0,I,II и III. Се прилагодува во 6 позиции вклучително и позиција која е удобна за спиење. Драчот за глава се прилагодува во 8 позиции.

Седиштето обезбедува максимален комфор и безбедност во сите фази на користење затоа што е опремено со isofix систем на мотнирање и top-tether belt систем за фиксирање, со што се гарантира двојна заштита.

За тежинската група 0+ седиштето се користи монтирано во спротивен правец од движењето на автомобилот, додека за групите 1,2 и 3 се монтира во правецот на движење.

Седиштето се прилагодува во 2 позиции за во првата фаза, додека за следните 3 фази може да се прилагоди во 4 позиции.

Свртено наназад (360 стенепи): - група 0+ (0-13kg)
Свртено нанапред: - група 1+2+3 (9-36kg)
Свртено странично (180 степени): кога детето се става или вади од автомобилот, оваа позиција е забранета за користење додека се вози. 

Hapi Ozy седиштето е опремено со страничен систем за заштита, со фукнција за апсорбирање на шокови од можен удар.

Држачот за глава се прилагодува во 8 позиции со текот на растот на детето. Со прилагдодување на држачот за глава, ширината на седиштето се менува со што на бебето ќе му биде удобно во секоја ситуација.

Седиштето е изработено од висококвалитетна пластика произведена по специјални стандарди и резултати во случај на удар. ESP пењата која исто така се користи во изработката е со можност да го намали шокот предизвикан од евентуален удар.

Меката подлога во внатрешноста на седиштето е корисна во првите месеци, може да се извади со што се добива повеќе простор за детето. За поголем комфор на детето за групите 1,2 и 3 препорачливо е да се извади.

Сигурносните појаси и држачот за глава се регулираат, автоматски без потреба да се вадат некои компоненти.

Инсталацијата е лесна со упатството испечатено во боја кое се наоѓа на самото седиште. Навлаката на седиштето може да се извади за перење.


КАРАКТЕРИСТИКИ:

Соодветно за деца од 0 до 36kg. (12 години)
Димензии: 45/53/55cm.
Тежина на производот: 7kg.
Isofix систем на монтирање.
Top-tether систем за фиксирање.
Ротација 360 степени.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново