Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft High хранилка 2in1 FINI full grey

6.632 ден.
8.290 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:18055
  • Достапност:На залиха


Kinderkraft High хранилка 2во1 FINI 

Kinderkraft High хранилката 2во1 е високо столче кое е удобно и за постари деца.

Единствениот дизајн кој ги следи најновите трендови во дизајн на ентериер во скандинавски стил.

Комфорно седиште од материјал кој едноставно се чисти. 


Kinderkraft High хранилката 2во1 FINI опремена е со сигурносен појас со 5 точки кој е од голема помош при хранењето на помали деца, а кој го олеснува вадењето од столчето кога детето е постаро. Столчето има и постоље кое се вади и лежиште кое може да се пере во машина до 60 ° C.


КАРАКТЕРИСТИКИ:


- 2во1 хранилката е високо столче, практична и удобна како за помало така и за поголемо дете. 

- Единствениот дизајн одговара на најновите трендови од скандинавскиот дизајн на ентериер. 

- Комфорно седиште, направено од материјал со можност за перење.

- Лесно чистење на седиштето.

- Рачка за лесно носење.

- Може да се користи како традиционално столче за постаро дете, моментална промена на функциите за само неколку секунди.

- Стабилни ногарки од квалитетно буково дрво. 

- Лесна за склопување и складирање.

- Обложена со PVC.

- Сигурносен појас со 5 точки.

- За возраст од 6 месеци до 5 години.

- Столчето се произведува во склад со Европскиот стандард за сигурност EN 14988.


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.

НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

начин на монтирање:


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново