Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Bebetto Luca Pro (2 in 1)

34.900 ден.
  • Шифра:1165
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Количка за бебе Luca PRO – ЕЛЕГАНТНА И ФУНКЦИОНАЛНА

Luca PRO детската количка се одликува со мултифункционалност и елегнатен дизајн. 
Атрактивните материјали и завршните елементи од еко кожа ја прават оваа количка лидер кога е прашање елеганцијата. 


ЕЛЕГАНТНА И ПРАКТИЧНА

За сите оние кои очекуваат нешто повеќе од една количка за бебе.
Количката за бебе е целосно обложена со еко кожа која е отпорна на UV зрачење.
Пространата торба за мајка е практична и овозможува да ги носите сите неопходни продукти кои ви се потребни за време на шетањето.


УДОБНОСТ ЗА ДЕТЕТО И РОДИТЕЛИТЕ

Зошто Bebetto Luca PRO е вистинскиот избор?

Функционалност на количката расте заедно со детето. Корпата може да послужи и како преносно креветче. Благодарение на отворите за вентилација на корпата и широкиот распон на регулација на тендата, на детето му се пружа удобно возење и во зима и во лето. Спортското седиште има опција за подесување на наслонот и држачот за нозе. Благодарение на сигурносниот појас кој се подесува ќе бидете сиурни дека вашето бебе е обезбедено. SAS i DMS системите ја прават количката удобна за возење и по нерамен терен.


РАМОТ НА ДЕТСКАТА КОЛИЧКА

Иновативна лесна конструкција која е погодна за транспорт
Тркала на напумпување кои пружаат дополнителна удобност
Амортизери со опција за подесување на тврдината
Унапреден систем на собирање/отварање, опција за лесно вадење на сите 4 тркала
Централна кочница за двете задни тркала
Предните тркала ротираат и се со SAS i DMS системи за додатна удобност
Опција за фиксирање на предните тркала (за возење во еден правец)
Подесување на рачката за туркање по висина
Рачката за туркање е обложена со квалитетна еко кожа


КОРПАТА ЗА БЕБЕ

Предвидена за користење од раѓање до 6 месеци
Може да се монтира на рамот од количката во двата правци на движење
Направена од квалитетна еко кожа и материјали кои штитат од UV зрачење
Опција за регулација на висината на лежиштето во корпата
Практична рачка за носење или преместување
Зимска навлака која штити од студ
Пространа тенда која штити од сонце или студ
На рамна површина има опција за лулање (може да послужи и како преносно креветче)

 
СПОРТСКОТО СЕДИШТЕ

Наменето за возраст од 6 месеци до 3-3,5 години
Опција за монтажа на рамот и ротирање во двата правци на движење
Регулација на наслонот во 3 позиции
Пространа тенда која се подесува
Регулација на држачот за нозе
Сигурносен појас во 5 точки на врзување кој може да се подесува по висина
Заштитната пречка може да се извади од едната страна по потреба
Зимска навлака за спортското седиште
Материјали кои штитат од UV зрачење

 
ТОРБА ЗА МАЈКАТА

Голема, елегантна и лесна
Брза и едноставна инсталација на рамот од количката

 
СЕТОТ 2 во 1 ВКЛУЧУВА

Алуминиумска конструкција со тркалата
Спортско седиште
Корпа за бебе
Зимска навлака за спортското седиште, копрата и транспортерот, посебно за секој дел.
Затворена шопинг торба на рамот од количката
Торба за мајката
Држач за чаша на рамот од количката
Покривка за дожд
Мрежа против инсекти


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

-15%

Kinderkraft седиште XPAND2 I-SIZE 100-150cm 9-36 kg isofix

7.210 ден. 8.490 ден.

Kiderkraft количка - ASKOY pink

8.980 ден.

Изотерм ранец Qplay Kindy Girafe

1.490 ден.

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.
-23%

DOLCE MONTESSORI Детско креветче 190x90cm

19.900 ден. 25.900 ден.
-17%

Автомобил на акумулатор - UTV-2 SEAT red

11.980 ден. 14.490 ден.
-28%

Coccolle количка AMANI (3 in 1) sand beige

10.780 ден. 15.000 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID blue breeze

5.980 ден. 6.500 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.