Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Liberta седиште APOLO 9-36kg light blue

3.390 ден.
4.980 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:APOLO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Liberta APOLO е специјален производ благодарение на безбедноста и комфорот кој го нуди. Дополнителните меки подлоги, премиум опцијата за регулација на висината на држачот за глава, можноста за спуштање и целосно демонтирање на потпирачот за грб со што се добива бустер седиште за поголеми деца, го трансформираат едноставното седиште во заштитнички ангел! 


 


Со седиштето APOLO, возењето ќе биде пријатно. Тоа е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност. 


Најголем акцент на безбедноста на седиштето е на правилното прицврстување на детето и обезбедување соодветна поддршка, што во случај на судир го штити од можни повреди. 


Наменето за деца од 9 до 36 кг. 


Прилагодување на висината на потпирачот за глава, прилагодлива висина на лентите за рамо, дополнително намалување на перницата и потпирачот за глава.


Група I, II, III (од 6 месеци до 150 см во висина).


Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.


 


Карактеристики: 
• потпирач за главата прилагодлив на три висини


• сигурносен појас со пет точки


• странична заштита во пределот на главата и колковите


• потпирачот за грб е прилагодлив на висината на детето


• дополнителна подлога за бебе, отстранлива
Спецификација:
- препорачано за возраст од 6 месеци до 10 години


- димензии: 42/47/65cm


- внатрешни димезнии: 35/30/58cm


- максимално оптоварување: 36kg


- тежина на седиштето: 3.8kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-15%

Kinderkraft седиште XPAND2 I-SIZE 100-150cm 9-36 kg isofix

7.210 ден. 8.490 ден.
-23%

Дигитален Видеофон - SAFENESS Lorelli

4.980 ден. 6.500 ден.

Изотерм ранец Qplay Kindy Elephant

1.490 ден.
-15%

Автомобил на акумулатор - HUMMER-2 SEAT black

16.980 ден. 19.980 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.
-22%

Bebetto Magnum Light Pro (2 in 1)

24.980 ден. 32.000 ден.