Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle трицикл ALEGRA (3 in 1) turquoise tide

6.980 ден.
8.500 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:ALEGRA
  • Достапност:2 - 3 Days


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Мултифункционален трицикл Coccolle Alegra


Зошто да го купите производот?


- Реверзибилно седиште

- Прилагодлив потпирач за грб

- Систем со слободни тркала


Уживајте во секоја минута помината надвор, на активен и забавен начин со трициклот Alegra. Направен од најдобрите материјали со иновативен дизајн, овој производ носи забавни придобивки во динамичен ритам!

Целосно мултифункционален, трициклот Alegra ги задоволува потребите на секое малечко почнувајќи од 10-месечна возраст. Опремен со ротирачко седиште и положба за спиење, трициклот станува незаменливо превозно средство бидејќи може да се користи за брзи прошетки кога малечкото е будно, но и кога доаѓа замор и е толку неопходна дремка. Освен тоа, кормилото се преклопува, со што се обезбедува удобна положба за спиење кога се користи свртен со грб во насока на патување.


Alegra е опремен со преклоплив потпирач за нозе и систем со слободни тркала, за да може лесно да се турка од страна на родителот, но нуди и премин во режим на педали веднаш и без премногу чекори што треба да се следат. Настрешницата се преклопува, нуди заштита од УВ зраците, но и можност да биде надвор од видното поле кога малиот ќе почувствува потреба да биде свесен за присуството на родителот зад себе. Помошната шипка на трициклот е телескопска, така што дури и повисоките родители можат удобно да го туркаат производот. Сопирачките на задните тркала обезбедуваат безбедно запирање.


Сите додатоци може да се отстранат додека детето расте, што конечно резултира со класичен трицикл кој може да се користи до возраст од приближно 5 години (максимална поддржана тежина: 25 кг).


 


Главни карактеристики:


- Мултифункционален трицикл со реверзибилно седиште


- Положба за спиење и напред и наназад (преклопен рачки)


- Ева пена тркала


- Систем со слободни тркала


- Поддршка за преклопување на нозете


- Безбедносен појас со 5 точки


- Прилагодлив настрешница, со УВ заштита


- Телескопска родителска рачка


- Лесен за користење


- Сопирачки на двете задни тркала


- Може да се користи и во класичен режим на трицикли


Препорачана возраст Од 10 месеци

Тежина на производот (кг) 7,8 кг

Максимална поддржана тежина (kg) 25 kg

Реверзибилно седиште ДА

Материјал на тркала PU

Димензии (cm) 80x51x95 cm

Големина на предни/задни тркала 21/18 cm

Мерач на задното тркало (растојание помеѓу) 0 cm

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-20%

KIDDY седиште EVOLUTION PRO lizard green 0-13kg

5.990 ден. 7.490 ден.

Kiderkraft количка - ASKOY pink

8.980 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.
-11%

Автомобил на акумулатор - PORSCHE pink

11.980 ден. 13.490 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.
-35%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg diamond black

7.180 ден. 11.000 ден.
-17%

Автомобил на акумулатор - UTV-2 SEAT red

11.980 ден. 14.490 ден.