Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft трицикл EASY TWIST (5 in 1) bird

12.980 ден.
15.000 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:EASY TWIST
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Трицклот Kinderkraft Easy Twist е  предвиден за деца со возраст од 9 месеци до 5 години. 
Kinderkraft Easy Twist трициклот за деца е изработен од магнезиум и е особено издржлив и стабилен. 
Тркалата се изработени од полна гума и нема потреба од нивно надувување. Отпорни се на пробушувње дури и кога се вози по нерамен терен.
Освен стабилната конструкција, безбедноста ја гарантираат и сигурносните појаси на седиштето во 5 точки на врзување.
Висината на сигурносните појаси се подесува на 3 нивоа, што значи дека нивната висина секогаш ќе биде правилно прилагодена и постевена според детето.


Трициклот Easy Twist поседува функција на слободно тркало, педалирањето на детето да не влијае на движењето на трициклот кој се управува од родителот со помош на рачката за туркање. 
Седиштето поседува опција за ротирање во двата правци на возење. Доволно е да го притиснете дугмето и вашето дете ќе се сврти во вашиот правец.
Доколку детето е свртено нанапред, во секој момент ќе може да го надгледувате благодарение на прозорчето кое е поставено на врвот од пространата тенда.
Easy Twist трициклот поседува додатна опција за спуштање на наслонот на седиштето во полулежечка позиција. Ако се случи вашето дете да посака да заспие за време на возењето доволно е само да го спуштете седиштето. 
Рачката за туркање која се подесува по висина ќе го олесни управувањето за родителите.
Без разлика на временските прилики, вашето дете ќе ужива во возењето бидејќи материјалите се водоотпорни и поседуваат заштита од UV зрачење.
Kinderkraft Easy Twist ги исполнува сите очекувања на вашите малечки: торба за мали предмети, звонче на кормилото и торбата на конструкцијата допринесуваат да понесете со себе се што ви е потребно.
Склопувањето на трициклот е едностасвно и брзо.

Производот е тестиран и одобрен според Европскиот Сигурносен Стандард EN 71-1.
Тежина на производот: 12,2 kg

начин на монтирање:


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FLOCK

1.490 ден.
-16%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID savannah green

5.490 ден. 6.500 ден.

Bebetto Flavio Premium Class 2 in 1

36.900 ден.

БАЊАРКА FAWN

1.290 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 diamond black

11.980 ден. 13.500 ден.

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.

Kiderkraft количка - RINE juicy green

10.490 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA beige

3.490 ден.
-13%

Автомобил на акумулатор - SAFARI JEEP grey

12.980 ден. 14.980 ден.