Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft баланс велосипед RAPID blue breeze

5.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:RAPID
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Погоден од приближна возраст од 2 години, велосипедот Kinderkraft Rapid Balance ќе му обезбеди на вашето растечко дете одлична забава на отворено. Обезбедува одлична обука на нивните моторни вештини и чувство на рамнотежа пред да се префрлат на велосипед со педали. Овој велосипед за рамнотежа се одликува со стилски ретро дизајн базиран на издржлива рамка од легура на магнезиум со две 12-инчни тркала со топчести лежишта на надувување со гумена шарка отпорна на абење обезбедуваат непречено возење на кој било терен.


Rapid е опремен со меко удобно седло во природен тон на кожа, кое лесно може да се прилагоди на висината на вашиот мал возач. Рачката со ограничен агол го спречува вашето дете да падне додека учи да се врти и доаѓа со гумени држачи кои не се лизгаат, кои совршено одговараат на бојата на седлото. Има и голема корпа и гласно метално ѕвонче, кое може да се закачи на рачката. Велосипедската конструкција може да издржи до 35 кг тежина на детето, но исто така е толку лесна (3,75) што може лесно да ја носи дури и детето.


Карактеристики:


Погоден од 80 cm височина (приближно 2 години) до 35 kg

Развива рамнотежа и фини моторни вештини

Атрактивен ретро дизајн во стилски пастелни бои

Лесна, но издржлива рамка од легура на магнезиум

Две 12-инчни тркала со топчести лежишта на надувување со гумена шарка за сите терени

Воланот со ограничен агол штити од паѓање

Удобно седло во тонови од природна кожа и рачки што не се лизгаат

Меко прилагодливо седло (33-42 см)

Вклучува корпа и гласно метално ѕвонче

Лесен за склопување


Спецификации:


Димензии: Д85 x Ш39 x В53 см

Дијаметар на тркала: 30 см

Минимална висина на рамката: 17 см

Висина на седлото со потпорна нога: 14 см

Висина на седлото: 33-42 см

Тежина: 3,75 кг

Максимална корисничка тежина: 35 kg


Начин на мотнтирање:


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-10%

Kiderkraft количка - RINE juicy green

9.440 ден. 10.490 ден.
-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 butternut beige

19.780 ден. 21.980 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA blue

3.980 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 0-6M

1.690 ден.

БАЊАРКА FLOCK

1.290 ден.
-27%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg moonlit grey

7.980 ден. 11.000 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 moonlit grey

11.980 ден. 13.500 ден.
-15%

Автомобил на акумулатор - HUMMER-2 SEAT black

16.980 ден. 19.980 ден.