Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft баланс велосипед TOVE summer mint

3.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:TOVE
  • Достапност:На залиха

Главни предности:

Од 18 месечна возраст

2 практични рачки за носење

Издржлив и лесен - само 2 кг

Лесни тркала од пена отпорни на пробивање

Детски дизајн


Помошник при заеднички прошетки

Баланс велосипедот TOVE се карактеризира со својот уникатен дизајн, издржливи, но лесни материјали и мала тежина: само 2 кг. Погоден за деца од 18 месеци до 25 кг. Тоа ќе го поддржи развојот на рамнотежата и моторните вештини преку игра. TOVE е опремен со две рачки за носење за да им олесни на родителите да одат со деца на кои брзо им здосадува. За да се состави велосипедот за рамнотежа, потребни се 3 едноставни чекори за да се подготви за пат. TOVE има прилагодливо седло и рачки што не се лизгаат. Лесните тркала од пена се исто така голем плус - не треба да се надувуваат.


Клучни карактеристики:


2 рачки за носење

Дете уморно од пешачење и не сака повеќе да вози? Ние го знаеме тоа - затоа велосипедот за балансирање TOVE има дури 2 удобни рачки за носење.


Преклопување во 3 чекори

TOVE може да се состави во 3 едноставни чекори. Вашето дете може да вози од моментот откако ќе го извади велосипедот од кутијата.


Местење на седиштата

Малите деца растат брзо - за TOVE да му служи на вашето дете што е можно подолго, можете да го прилагодите седлото во голем опсег


Тркала отпорни на куршуми

Велосипедот за рамнотежа TOVE има лесни тркала од пена кои не треба да се надувуваат. Тие немаат краци, што ја зголемува безбедноста на детето кога учи да вози.


Го поддржува развојот на рамнотежа

Растењето со забава е најдобриот начин за учење. Детето одлично ќе се забавува со вас, додека вежба рамнотежа, координација и груби моторни вештини.


Материјали

Тркала отпорни на куршуми

Лесни EVA тркала

Тркала отпорни на куршуми

Лесна, издржлива конструкција

Велосипедот е изработен од PP + TPR пластика

Лесна, издржлива конструкција

Меко седло

Направено од ПВЦ

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново