Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

QKIDS LUMIS тротинет за деца blue

1.890 ден.
  • Производител: QKIDS
  • Шифра:LUMIS
  • Достапност:На залиха

Баланс скутерот со три тркала LUMIS е одличен избор за најмладите спортисти кои ја започнуваат својата авантура со ваква опрема. Во споредба со традиционалниот тротинет, ви овозможува да го контролирате со балансирање на вашето тело, што го олеснува возењето, дури и за 2-годишно дете!


Издржлива, лесна структура

Широка нелизгачка платформа

Предна суспензија со динамична управувачка оска

FLEXBRAKE

Издржливите полиуретански тркала обезбедуваат добра адхезија на земјата

Вградените лежишта ABEC-7 обезбедуваат тивко и непречено возење

Вградени LED диоди, кои испуштаат повеќе светлина кога тркалата се вртат побрзо

Алуминиумска рачка со прилагодување на висината во 3 фази

Нелизгачки, соодветни рачки на рачката направени од TPR пена

Скутерот може да се преклопи со 1 копче

Максимално оптоварување – 25 kg

Одговара на стандардот EN 71

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново