Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

QPlay трицикл RITO STAR black

6.980 ден.
7.900 ден.
  • Производител: QPLAY
  • Шифра:RITO
  • Достапност:2 - 3 Days


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Стилот и функционалноста се спојуваат во преклоплив и компактен производ.


Qplay Rito Star станува омилен партнер за играње долго време, од 10 месеци до 3 години. Покрај тоа, тој е незаменлива помош за родителите бидејќи компактно се преклопува за неколку моменти, имплицитно може да се користи на многу начини и на различни места.


Задниот дел на трициклот има две позиции за прилагодување на задната страна, тој е добро обложен и опремен со сигурносен појас со 5 точки, што го прави трициклот не само удобен, туку и безбеден. Покрај тоа, за безбедност, Qplay Rito Star доаѓа опремен со двојна сопирачка на задната страна и безбедност на преклопување. Просторот повеќе не е проблем кога го купувате Rito Star, бидејќи трициклот се преклопува на лесен, интуитивен начин и станува компактен по овој чекор. Своето место го наоѓа во најмалите простори за складирање, но и во багажникот на најмалите автомобили.


Трициклот Rito Star има 3 начини на употреба:


1. Од 10 месеци, кога родителите имаат целосна контрола врз трициклот со помош на помошната рачка, функцијата на слободното тркало и функционалната рачка. Во овој режим, трициклот ги има инсталирано сите додатоци: настрешница за заштита од УВ, потпирач за нозе што се преклопува, заштитен прстен и потпирач за грб со 2 позиции за прилагодување.


2. На 2-годишна возраст, можно е да се одлучите за откажување од одредени компоненти за Рито Стар да стане вистински партнер за физички вежби за детето. Малите ги користат педалите и рачките, но под внимателен надзор на возрасните кои можат да ја поправат траекторијата и стабилноста на производот од помошната рачка. Функцијата за слободно тркало гарантира дека најмалите немаат контрола над трициклот освен кога можат правилно да го користат.


3. Откако детето ќе ја помине оваа фаза на учење, трициклот е подготвен за самостојно користење. Помошната рачка, заштитниот прстен, настрешницата и потпирачот за грб може да се отстранат за да може малечкото да го користи производот како класичен трицикл, на прошетка, на пријателски натпревари на игралиште или да ги транспортира своите омилени играчки каде што сака.


Главни функции и карактеристики:


- подобрена издржливост: ергономска помошна рачка и издржливи дизајнерски бандажи


- трицикл на преклопување кој може да се користи помеѓу 10-36 месеци


- двојна сопирачка


- висок потпирач за грб, добро обложен, прилагодлив во 2 позиции


- отстранлив заштитен прстен


- XXL настрешница со UV50 заштита


- дарежлива задна корпа


- телескопска помошна рачка (родителска прачка).


- EVA тркала од пена, издржливи и нечујни


- максимална поддржана тежина: 25 кг


- димензии: 104*51*105 см, отворен

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

-23%

DOLCE MONTESSORI Детско креветче 190x90cm

19.900 ден. 25.900 ден.

ГНЕЗДО FAWN

3.690 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.

БАЊАРКА FLOCK

1.290 ден.

БАЊАРКА ELO

1.290 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе black

5.490 ден. 6.980 ден.

Qplay баланс велосипед TRAINER red

3.490 ден.