Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден.
5.500 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:RACER
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Трициклот RACER е создаден за да ја зголеми удобноста на детето, но и на родителот, а се препорачува за најмалите со минимална возраст од 1 година.
Удобноста на детето е обезбедена со меката облога што го покрива седиштето и потпирачот за грб. Реверзибилното седиште на трициклот ќе ви овозможи лесно да го надгледувате детето додека одите, а сигурносните појаси со 2 точки нема да дозволат детето да падне од трициклот додека вози.
Настрешницата ќе го заштити од сонце, ветер или прашина, а мрежата зад настрешницата има улога на вентилација и надзор.
Трициклот RACER е опремен со гумени тркала, сопирачка. Прилагодливата управувачка шипка му овозможува на родителот да го управува трициклот со една рака.

Потпирачот за нозе на детето ќе му овозможи да ги одмори стапалата додека оди, давајќи му удобна положба. Оваа потпора може да се откачи и може да се испушти кога детето е доволно старо за да ги достигне педалите.
Омилените играчки на вашето дете можете да ги понесете со вас на прошетка и да ги чувате во корпата за пазарење која е поставена на трициклот, а малечкото ќе може да ја чува омилената играчка во предната корпа поставена под рачките.
Предното тркало е опремено со систем „freewheel“ кој се активира со притискање на копче. Системот „слободно тркало“ ви овозможува да ги заклучите педалата кога детето е премногу мало за да ги врти педалите.

Препорачана возраст од 12 месеци
Максимална поддржана тежина (kg) 25 kg
Материјал од гумени тркала
Реверзибилно седиште ДА
Систем за преклопување БР
Димензии (L * l * i cm) 100 * 47 * 100
Димензии на предните / задните тркала 10'' / 8,5''
Предно/задно меѓуоскино растојание (cm) 38
EN 71/2014 сертификат

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-20%

Bebetto Magnum Light Pro (3in 1)

31.980 ден. 39.900 ден.
-35%

Количка - Liberta LENA (3 in 1) gold

8.980 ден. 13.900 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FLOCK

1.490 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.
-12%

Автомобил на акумулатор - BMW STYLE white

7.490 ден. 8.500 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ MR.SHELDON

1.490 ден.