Најново
Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink
 • Kinderkraft хранилка LASTREE pink

Kinderkraft хранилка LASTREE pink

9.800 ден.
Производител: KINDERKRAFT
Шифра на производ: LASTREE
Достапност: На залиха
Количина:

Високата столица Kinderkraft LASTREE е производ во 2 во 1 - удобна лежалка и висока столица!
Благодарение на нејзините способности и прилагодливи функции, хранилката за бебиња Kinderkraft LASTREE е дизајнирана за возраст од раѓање до 3 години (тежина до 15 кг).
Задниот дел на столот има можност за прилагодување на положбата во три позиции, седечка, полуседечка и легната, а висината на столот за хранење може да се прилагоди на 5 нивоа.
Удобните тркала го олеснуваат движењето на столот, а модерниот терацо модел во комбинација со класичниот дизајн го прави столчето за хранење LASTREE погодно за многу ентериери.
 
 
Лежалка за најмладите
Kinderkraft LASTREE 2 во 1 служи како лежалка (за деца до 9 кг). Широкото, меко седиште ќе му овозможи на бебето да ги придружува родителите во секојдневните активности. Лежалката може да се постави во ниска и висока положба. За возврат, прилагодливиот потпирач за грб во лежечка положба ќе му овозможи на детето да се одмори удобно во секое време.
 
Столче за хранење
Kinderkraft LASTREE функционира и како стол за хранење (за деца до 15 кг). Висината на седиштето може да се прилагоди на 5 нивоа, додека дополнителниот потпирач за нозе за помали деца ќе обезбеди соодветна поддршка.

Обрач со 2 висечки играчки
Сетот вклучува обрач со 2 играчки што ќе го интересираат детето и ќе го охрабрат да ги крене рацете. Играчките со различна текстура поттикнуваат чувство на допир, и му овозможуваат на малиот многу забава.
 
Приспособено на детето
Столот за хранење Kinderkraft LASTREE има потпирач за грб кој може да се намести во 3 позиции. Во лежечка положба и полулежечка позција бебето ќе може да се одмори по. Највисоката положба на потпирачот за грб е наменета за хранење. LASTREE ќе се прилагоди на вашето дете за неколку моменти!
 
Одговара на различни маси
LASTREE има способност да ја прилагоди висината на седиштето до 5 нивоа. Дали имате необична маса во кујната? Или можеби претпочитате да го нахраните вашето бебе додека седите во удобна фотелја? Можете да го прилагодите LASTREE не само на детето, туку и на вашите желби.
 
Двоен, прилагодлив сад
Што би било столче без пристоен, прилагодлив послужавник што може да се одвои и исчисти за кратко време? Во LASTREE, можете да го поставите послужавникот на 3 различни растојанија од седиштето и може целосно да го расклопите доколку е потребно.
 
Прилагодлив потпирач за нозе
Бебињата растат изненадувачки брзо - затоа LASTREE е опремен со прилагодлив потпирач за нозе што ќе обезбеди соодветна поддршка за малите стапала. Можете лесно да ја прилагодите висината на детето.

Дополнителен потпирач за нозе за деца
До столот, има дополнителен потпирач за нозе за најмладите деца. Благодарение на него, удобноста за лежење, играње и учење ќе биде уште подобра.
 
Зафаќа малку простор кога се преклопува
Столот може лесно да се преклопи и да се стави во аголот на кујната или трпезаријата. За да ги намалите неговите димензии, исто така можете целосно да го расклопите послужавникот и да го закачите на ногарките - столот ќе зазема уште помалку простор.
 
Безбедност во која било позиција
LASTREE е опремен со силни сигурносни појаси во 5 точки. Тие се прилагодливи, издржливи и прилагодливи до 2 височини. Тие ќе му овозможат на вашето дете сигурност и удобност во лежечка и во седечка положба.
 
4 тркала за лесно движење
Дали вашето дете сака да јаде насекаде, освен во трпезаријата? Отсега, ова не е проблем - благодарение на тркалата што можат да се постават на ногарките на столот, можете брзо да го преместите LASTREE од соба во соба. Тркалата се тивки и меки, не го оштетуваат подот.
  
Реверзибилна, стилска теразо - влошка
Благодарение на двостраната подлога, можете целосно да го промените изгледот на столот за неколку моменти. Влошката има една страна во бела безвременска боја, што е совршено како лежалка. Од другата страна, ќе најдете трендовски модел на терацо што ќе оживее секоја просторија - лесно се чисти, што е особено важно кога се обидувате да јадете сами.
  
Преграда за мали нешта
На задниот дел од потпирачот за грб има дополнителен џеб за мали нешта. Може да ставите влажни марамчиња, омиленото плишано мече или пелена.
 
Практична корпа под седиштето
Бебето се извалка со моркови? Или можеби повторно истури сок во послужавник? Ако ви се потребни марамчиња, резервна цуцла или пелена при рака, кошницата под седиштето сигурно ќе ви служи. Ќе ги собере сите додатоци.
 
Лесно за чистење
 
LASTREE е покриен со тапацир од еко-кожа. Ако бебето се извалка на столот за време на ручекот, само избришете го седиштето и грбот со влажна крпа, а потоа избришете ги на суво. Лесно се одржуваат со години.
 
Материјали

Еко кожа
Издржлив и лесен за одржување на седиштето

 

Челик
Цврста и отпорна конструкција

 

Кадифени
Полнети играчки
 
Спецификација

Бренд: Киндеркрафт
Модел: Lastree
Преклопен стол: 118,5 x 50 x 16 см
Преклопен стол: 103 x 50 x 64,5 см
Висина на ниво: ниво 1: 86 см,
ниво 2: 90 см,
ниво 3: 95 см,
ниво 4: 98 см,
ниво 5: 103 см.
Потпирач за грб: 42,5 x 44,5 см
Седиште: 30,5 x 25 см
Фиока: 33 x 51,5 x 3 см
Тежина: 8,5 кг
Димензии и тежина на кутијата: 56 см x 25,5 см x 65 см / 10,2 кг

начин на монтирање:


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Liberta Bebe Centar © 2021. UKION SHOPS
KINDERKRAFT Kinderkraft хранилка LASTREE pink Високата столица Kinderkraft LASTREE е производ во 2 во 1 - удобна лежалка и висока столица! Благодарение на нејзините способности и прилагодливи функции, хранилката за бебиња Kinderkraft LASTREE е дизајнирана за возраст од раѓање до 3 години (тежина до 15 кг). Задниот дел на столот има можност за прилагодување на положбата во три позиции, седечка, полуседечка и легната, а висината на столот.. Category: Product #: LASTREE Regular price: 9.800 ден. 9.800 Available from: Либерта