Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Bebetto Flavio Premium Class 3 in 1

43.900 ден.
  • Производител: BEBETTO
  • Шифра:FLAVIO PREMIUM CLASS
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Сега можете да ја изберете количката Flavio Premium Class.

Flavio е еден од најлесните модели на Bebetto кој има лесна преклоплива рмка. Flavio е количка 2-во-1 создадена само за вас!

Дознајте што може да се постигне со комбинирање на најновите технологии со докажани и ценети Bebetto решенија!


ЛЕСНА КОРПА НА СКЛОПУВАЊЕ

Корпата од Flavio тежи само 2,9 килограми, што ја прави една од најлесните во својата класа. Материјалот што се користи EPP не е само лесен, цврст, водоотпорен и 100% рециклиран - овој материјал исто така совршено ја изолира топлината.

Благодарение на можноста за преклопување, транспортот не е проблем.


Можноста за поставување на рамката од Flavio на две нивоа значи дека можете да ја прилагодите количката на вашата висина, секогаш имајќи брз и удобен пристап до вашето дете. Одвојувањето од рамката е исклучително лесно - можете да го направите на два начина: или со отпуштање на бравите на рамката или со притискање на копчињата за ослободување. Дополнително, можете да ја прилагодите тендата на два начина: со притискање на рачката за носење на количката или со држење на двете копчиња внатре. Изберете што е поудобно за вас!


Flavio Premium Class има избор на тапацир од ткаенина, како и еко кожа!


СПОРТСКИ ДЕЛ


Количката Flavio Premium Class е погодна за деца со тежина до 22 kg. Прилагодливиот потпирач за грб и потпирачот за нозе ви овозможуваат да го ставите детето во лежечка или седечка положба. Можете да ја поставите количката свртена кон вас или подалеку од неа. Можете да ја прикачите количката на предната или на задната страна во насока на патување - уште повеќе, можете да ја преклопите заедно со рамката без оглед на насоката на прицврстување. Седиштето е дизајнирано да ги олесни удобните прошетки - од првиот момент. денови од животот на детето - до околу 4-годишна возраст. Прилагодливите безбедносни појаси - кои лесно може да се прилагодат на висината на младиот патник - се одговорни за безбедноста на детето


Количката Flavio во верзијата премиум класа е базирана на рамки STELLA и GOLD. А шармот го дава шевот на рачката во боја на рамката. Можете да сметате на удобно ракување со количката. За да ја преклопите рамката, само притиснете ги двете копчиња од двете страни на рамката и едноставно притиснете го горниот дел од рамката.


Затворените подвижни елементи на рамката штитат од штипкање на прстите за време на склопувањето.


ДОДАТОЦИ ПРЕМИУМ КЛАСА


Со избирање на Flavio Premium Class, можете да сметате на широк опсег на дополнителна опрема. Покрај веќе споменатата мама чанта и основните додатоци како држач за чаши, капак за дожд или мрежа за комарци, можете да сметате на нешто повеќе. Капаците и капаците на рамката штитат од гребнатини при транспортот и дефинитивно го олеснуваат складирањето.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

ОГРАДИЦА ELO

1.590 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе black

5.490 ден. 6.980 ден.
-20%

Автомобил на акумулатор - JEEP-2 SEAT white

9.980 ден. 12.490 ден.
-20%

Bebetto Magnum Light Pro (3in 1)

31.980 ден. 39.900 ден.
-35%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg moonlit grey

7.180 ден. 11.000 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе grey

5.490 ден. 6.980 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.