Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Bebetto Flavio Pro (2 in 1)

32.900 ден.
  • Производител: BEBETTO
  • Шифра:FLAVIO PRO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Дали сакате функционална количка за бебиња со лесна преклопна корпа?

Дали сакате функционална детска количка која се истакнува со атрактивен дизајн? Тогаш Bebetto Flavio е совршен избор за вас и вашето бебе!

Откријте што може да се постигне со комбинирање на најновата технологија и дизајн - изберете Bebetto Flavio.


Корпата од Bebetto Flavio тежи само 2,9 килограми, што ја прави една од најлесните во својата категорија.

EPP материјалот што се користи во овој модел не е само лесен, цврст, водоотпорен и 100% може да се рециклира - овој материјал совршено ја изолира топлината.

Благодарение на преклопната корпа, веќе нема проблем при транспортирање.


Но, тоа не е се!


Способноста за поставување на колевката Flavio може да се прилагоди на вашата висина и секогаш да имате брз и удобен пристап до детето. Одвојувањето на корпата е исклучително лесно - можете да го направите на два начина: со отпуштање на бравата на рамката на количката или со притискање на копчето за ослободување на корпата. Дополнително, можете да ја прилагодите тендата на два начина: со притискање на рачката за носење на лулката или со држење на двете копчиња внатре. Изберете што е поедноставно и побрзо за вас!


Спортското седиште на моделот на количка за бебиња Bebetto Flavio е дизајнирано врз основа на долгогодишното искуство на фабриката Bebetto и предлозите на корисниците - родители.

Прилично сме сигурни дека ќе уживате во користењето на детската количка Bebetto Flavio.

Спортското седиште можете да го монтирате на рамката на количката во двете насоки на патување. Дополнително, количката можете да ја преклопите заедно со седиштето, без разлика во која насока на движење е поставена на рамката на количката за бебиња.

Благодарение на новата и подобрена функција на тендата, можете многу брзо да ја прилагодите во широк опсег.

Безбедносните појаси со пет точки „растат“ заедно со вашето дете - имаат можност да ја прилагодат висината во зависност од возраста на детето.

Потпирачот за грб на спортското седиште се прилагодува во 5 позиции, од седење до лежење.

Малата тежина на седиштето и рамката го прават Flavio навистина функционална количка која одлично ќе работи при секојдневна употреба или за време на патувањето.


На количката Bebetto Flavio, можете да ги поставите задните амортизери на тврд или мек режим. Употребата на тесни Flexy тркала значи дека не се чувствува притисок во гумите, што дополнително придонесува за удобно возење и лесно ракување.

За да ја склопите рамката на количката за бебиња, доволно е да притиснете две копчиња од двете страни на рамката истовремено и да го притиснете горниот дел од конструкцијата. Подвижните делови на рамката се покриени така што не е можно да ги фатите прстите за време на склопувањето.


Количката Bebetto Flavio е компатибилна со адаптерите Bobostello кои се користат за прицврстување на седиштето на автомобилот на рамката на количката на речиси сите модели на Bebetto. Системот за прилагодување на аголот на навалување што се користи во моделот на количка Flavio е целосно иновативно решение кое му овозможува на детето да се транспортира во вистинската положба (лежечка положба за деца до 6 месеци и седечка положба за 6 месеци - кога веќе можат да седат независно)


РАМКА

Иновативна лесна алуминиумска конструкција

Амортизери со можност за прилагодување на тврдоста

Едноставен систем на преклопување на количката

Централна сопирачка

Предни ротирачки тркала со вградени SAS и DMS системи

Предните тркала може да се заклучат за директно возење

Регулирање на висината на рачката на воланот

Рачката за возење и заштитната шипка за бебето се изработени од висококвалитетна еко-кожа


БЕБЕ ЛУЛКА

Се користи од раѓање до 6 месеци

Можност за монтирање на рамката на количка во двете насоки на патување

Практична и стабилна рачка за носење на лулката

Пространа тенда за заштита од ветер или сонце

Зимска покривка која штити од студ

Ткаенини кои штитат од УВ зрачење


СПОРТСКИ ДЕЛ

Наменет за употреба од 6 месеци до 3,3-5 години

Можност за монтирање на рамката на количка во двете насоки на патување

Подесување на потпирачот за грб во неколку позиции (од лежење до седење)

Прилагодлива пространа тенда

Безбедносен појас во 5 точки за прицврстување

Прилагодлива висина на безбедносниот ремен

Отстранлива заштитна шипка од едната или двете страни

Зимска покривка која штити од ветер и студ

Прилагодлив потпирач за нозе

Материјали со УВ заштита


ТОРБА

Голема и елегантна чанта за мама

Рачка за рамо

Лесно се монтира на рамката на количката

Пространа торба за пазарење на рамкатаСЕТ 2ВО1 ВКЛУЧУВА

Рамка со тркала

Корпа за бебе

Спортско седиште

Зимски навлаки специјално за корпата, спортското седиште

Чантата на мама

Шопинг торба

Покривка за дожд

Мрежа за инсекти


ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИИНОВАЦИИ


AUTOBLOCKER Безбедносен систем кој ја штити структурата од случајно расклопување. Механизмот автоматски се заклучува.

STOP&GO BRAKE Користиме нова редизајнирана педала на сопирачката. Важно е да се напомене дека е дизајниран на таков начин што овозможува наједноставна употреба. Паувката за сопирачките е обликувана за да одговара на која било обувка.

ЕДНОСТАВЕН СИСТЕМ НА СПКЛОПУВАЊЕ За брзо превиткување на количката, доволно е истовремено да ги притиснете двете копчиња на рамката и да ја преклопите рамката.

СКРИЕНИ ОСКИ Кај моделите на Bebetto колички за бебиња, оските се скриени во структурата. Благодарение на ова, нема да ги изгубите. Скриените вратила исто така штитат од гребење на други елементи при транспорт или складирање.

СИСТЕМ DMS директор мемориски систем – систем кој ја памети положбата на тркалата откако ќе се симнат од земјата. Кога едно од тркалата е одвоено од земјата - тркалото не се ротира неконтролирано, туку останува во фиксирана положба. Затоа, секој следен контакт со патарината нема да биде блокиран. Ова е патентирано решение, единствено за количките Bebetto.

SYSTEM SAS Систем за апсорпција на удари – систем за апсорпција на удари кој е одговорен за неутрализирање на „удари“ при возење на нерамен терен. Најголемата заслуга на системот SAS се гледа кога се вози на груби поплочени површини или кога тркалото случајно ќе удри во тротоарот. Благодарение на ова, детето во количката има најголема можна удобност, а самата количка останува во совршена техничка состојба. Секој ротирачки елемент е опремен со посебен амортизер кој им овозможува да функционираат независно еден од друг.

ТКАЕНИНИ СО УВ50+ ЗАШТИТА Поединечните слоеви на тапацирот и начинот на шиење се дизајнирани да штитат од штетните ултравиолетови зраци. Одредувањето на фактурите за заштита од ултравиолетово зрачење беше тестирано во лабораторија каде што просечната вредност на бариерата на UPF беше одредена над 50. Ова е многу важно бидејќи долготрајната изложеност на УВ може да резултира со алергии.

ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХОТ ВО КОГОЈОТ Можете да сметате на решенија кои обезбедуваат многу добра вентилација во детската количка Bebetto. Мрежата на тендата и прилагодливата решетка на дното на креветчето овозможуваат топлиот воздух да излезе и да го замени со свеж, ладен воздух.


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

ГНЕЗДО ELO

3.690 ден.
-11%

Количка Coccolle Ravello 3 in 1 moonlit grey

11.980 ден. 13.500 ден.
-13%

Kinderkraft A-TOUR количка за бебе сет 3 во 1 dark grey

19.980 ден. 22.900 ден.

Kiderkraft количка - NUBI2 pink quartz

13.980 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA pink

3.490 ден.
-16%

Coccolle количка - ALLA mistletoe

4.980 ден. 5.900 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.

БАЊАРКА FAWN

1.290 ден.
-12%

Kinderkraft баланс велосипед 2WAY NEXT light green 2022

3.490 ден. 3.980 ден.
-20%

Liberta седиште SIRIUS 0-36kg black

5.980 ден. 7.500 ден.