Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Bebetto Rainbow

17.980 ден.
19.980 ден.
  • Производител: BEBETTO
  • Шифра:RAINBOW
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Златна колекција – елегантен црн тапацир и мат златна конструкција ја прават количката многу привлечна. Ваквите комбинации на бои никогаш не излегуваат од мода! Виножито претставува одлична колекција за вас. Атрактивниот дизајн, прилагодливоста на потпирачот за грб, амортизерите кои ги апсорбираат ударите и практичната употреба ја прават секоја прошетка со дете пријатна.Големата предност на количката Rainbow е широкиот опсег на приспособливост. Продолжената сенка ќе го заштити детето од ветер или сонце. Отворената вентилациона мрежа не само што ја подобрува циркулацијата на воздухот, туку ви овозможува и постојано да го следите бебето. Прилагодливиот потпирач за грб ви овозможува да го поставите детето во удобна положба - две позиции се погодни за деца под шест месеци. Прилагодливиот појас ја осигурува безбедноста на детето, а влечната шипка обезбедува удобна потпора за рацете на детето. Преклопливиот потпирач за нозе обезбедува удобна поддршка дури и за повисоките деца.Големата предност на количката Rainbow е неговиот дизајн. Задните и страничните амортизери се прилагодливи и може да се постават во мека или тврда положба. Гелираните тркала не бараат пумпање, а во исто време се флексибилни и овозможуваат пријатно возење на количката. Лесната конструкција и лесното преклопување ја прават количката совршена за патување Конструкција:


иновативна лесна алуминиумска конструкција која е лесна за транспорт поради неговиот посебен дизајн;

амортизери со можност за прилагодување на цврстината на амортизацијата;

иновативен систем на преклопување на рамото на количката;

централна сопирачка за двете задни тркала;

предни тркала со вградени SAS и DMS системи;

предни тркала што се заклучуваат за директно возење;

можност за регулирање на висината на рачката;

рачка за возење и заштитна шипка за бебето од висококвалитетна еко-кожа;

Спортски дел:


Регулација на потпирачот за грб на спортскиот дел во 3 позиции;

Можност за прилагодување на нијансите на спортскиот дел;

Спортски дел наменет за деца на возраст од 6 месеци;

Регулација на потпирачот за нозе во спортскиот дел;

Безбедносен појас со 5 точки со подесување на висината;

Безбедносната лента може да се одвои ако е потребно само од едната страна;

Ткаенини кои штитат од штетно УВ зрачење;

Произведено во Полска

Количката има европски безбедносен сертификат EN 1888:2012

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

-20%

Автомобил на акумулатор - JEEP-2 SEAT white

9.980 ден. 12.490 ден.
-20%

Bebetto Magnum Light Pro (3in 1)

31.980 ден. 39.900 ден.

ГНЕЗДО MR.SHELDON

3.690 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID savannah green

5.980 ден. 6.500 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID pink

5.980 ден. 6.500 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.

Изотерм ранец Qplay Kindy Elephant

1.490 ден.