Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle количка AMANI (3 in 1) diamond black

11.980 ден.
15.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:AMANI
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Животот со новороденче станува полесен кога ја имате вистинската количка. Coccolle Amani ги пречекува родителите во чии животи просторот е проблем бидејќи е опременa со компактна преклопна рамка и рачка за носење.


Количката Amani може да се користи од 0 месеци бидејќи е опремена со трансформабилна единица која може многу едноставно и интуитивно да се трансформира во удобна количка, совршено опремена со мек и безбеден душек за бебиња.


По периодот кога малечката може да стане, може да се користи како спортска единица(седиште). Со брзо прицврстување на неколку ремени и шипки, за кратко време се добива пространа и безбедна спортска единица (седиште), опремена со сигурносен појас со 5 точки. Цврстите гумени тркала нудат непречено возење, без настани што би можеле да го вознемират малото или што би можеле да го спречат да ја набљудува околината. За задоволството во возењето значително придонесуваат и суспензиите на предните тркала.


Дури и ако се чини едноставен производ, Coccolle Amani е сложен модуларен систем добро опремен за сите сезони и за сите времиња на излегување. Како дополнителна опрема, комплетот ја вклучува топлата прекривка за нозете која го штити малечкото од временските неприлики во есен и зима, прекривката за инсекти е совршена во лето кога секое излегување може да предизвика непријатни убоди, а покривката за дожд го штити детето кога времето е врнежливо. Настрешницата XXL совршено го покрива детето, спречувајќи го штетното дејство на сончевото зрачење, а вентилациониот прозорец е совршен за спречување на прегревање. Транспортерот кој е вклучен во комплетот може да се монтира во автобомил или на рамката (со помош на вклучените адаптери), што е совршена кога имате брзи работи кои не траат со часови.


Квалитетните материјали од кои е направена количката го зголемуваат пријатното искуство бидејќи текстилните компоненти се меки и пријатни на допир, но отпорни на прашина и долготрајна употреба, додека металните компоненти се направени од алуминиум, лесен елемент, но истовремено отпорен. Малите еколошки кожни акценти му даваат на производот посебна елеганција, а благодарение на дарежливата корпа за купување, можете да бидете сигурни дека ништо не недостасува од арсеналот неопходен за секоја прошетка.Главни карактеристики:


- цврста и отпорна алуминиумска рамка, но лесна за ракување и преклопување;


- компактно преклопување, дури и со спортската единица(седиште) на рамката


- практично конвертибилна единица, која лесно може да се смени од количка во бустер единица со помош на некои ремени


- цврсти гумени тркала, со предна суспензија


- додатоци: прекривка за стапала, прекривка за дожд, душек за количка, мрежа за инсекти


- безбедносен појас со 5 точки


- XXL настрешница со вентилационен прозорец


- R44/04 сертифицирана автомобилска школка, употреблива до 13 kg, со вклучени адаптери за рамки; се вградува во автомобилот САМО со задниот дел свртен кон правецот на движење со помош на автомобилскиот ремен.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

ОГРАДИЦА MR.SHELDON

1.590 ден.
-23%

Дигитален Видеофон - SAFENESS Lorelli

4.980 ден. 6.500 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA pink

3.490 ден.

Kinderkraft количка - ASKOY grey

8.980 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FLOCK

1.490 ден.

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.
-20%

Liberta седиште SIRIUS 0-36kg black

5.980 ден. 7.500 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ MR.SHELDON

1.490 ден.
-25%

Хранилка Liberta MIA beige animals

3.980 ден. 5.290 ден.
-16%

Coccolle количка - ALLA mahogany brown

4.980 ден. 5.900 ден.