Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 butternut beige

19.780 ден.
21.980 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:LISSIA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Модуларниот систем се состои од лесна елоксирана алуминиумска рамка, опремена со масивни тркала изработени од EVA пена со чија помош ќе можете да поминете низ повеќето урбани препреки. И количката и спортската единица се прикачени на рамката на едноставен и интуитивен начин, а отстранувањето на овие компоненти може да се направи со една рака бидејќи копчињата за прикачување имаат функција за меморија. Кошничката за пазарење има дарежливи димензии, што е од голема помош при излегување со бебе. Количката е најпогодна до возраст од 9 кг, кога главните активности на детето се хранење и спиење. Овој производ нуди мирен сон благодарение на мекиот душек, јонизиран со сребрени јони за антибактериска заштита. Материјалите се сертифицирани за употреба од новороденчиња


Спортската единица е опремена со XXL настрешница со UV заштита, целосно рамна положба за спиење и едноставни методи за прилагодување. Потпирачот за грб може да се намести независно од потпирачот за нозе, така што спортската единица ќе биде приспособена според потребите на секое дете. Преклопувањето е ултра лесно, а димензиите по преклопувањето се суперкомпактни: Lissia ќе се вклопи во секој дом и може да се транспортира во сите видови автомобили.


Автомобилското седиште има дарежливи димензии и е сертифицирано според најновите прописи во оваа област, имено R129 iSize. Влошката за новороденче е изработена од најквалитетна пена и се прицврстува на количката со помош на обезбедените адаптери, додека во патничкиот автомобил ќе се користи појасот од 3 точки за закотвување на соодветната корпа. Целосно опремен: количката Lissia е опремена со капак за нога за корпата и спортската единица, при што детето е заштитено од ниски температури без оглед на нивната возраст. Во спортската единица може да се додаде дополнителна подлога (вклучена во пакетот) за да се зголеми удобноста на малиот корисник и да се понуди мирен сон дури и во спортската единица која е целосно навалена. Влажните сезони не треба да се сметаат за пречка, бидејќи количката има капак за дожд. И сите предмети што мора да бидат во опремата на родителите го наоѓаат своето место во пространиот ранец.


Главни карактеристики:

- комплетен модуларен систем 3 во 1: рамка, количка, спортска единица, школка iSize, комплетна галантерија (покривка за стапало на количка, капак за нога за спортска единица, дополнителна подлога, капак за дожд, адаптери за школка, ранец за родители)

- копчиња за меморија

-ЕВА тркала од пена, големи димензии со флексибилни суспензии

-антибактериски третирана количка, со мек душек

- спортска единица со целосно рамна положба, XXL настрешница со УВ заштита и компактно преклопување

-лесна и отпорна алуминиумска рамка, телескопска рачка, максимална тежина 22 kg

- појас со заштита од 5 точки

- Кошница за автомобил iSize, сертификат R129, закотвување со ремени во автомобилот


Расклопени димензии (cm, LxlxH) 84 x 61 x 114 cm

Димензии преклопени (cm, LxlxH) 68 x 61 x 29 cm

Вид на преклопување Преклопување од типот на книга

Големина на количка (cm, LxlxH) 79 x 36 x 22 cm

Максимална поддржана тежина (кг) 22 кг

Материјал на тркала EVA пена

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

QPLAY тротинет за деца SEMA beige

3.980 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FLOCK

1.490 ден.
-19%

Coccolle LIBRA носилка за бебе (2 in 1) grey

2.190 ден. 2.700 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 0-6M

1.690 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 0-6M

1.690 ден.