Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle количка MELORA (3 in 1) moonlit grey

10.490 ден.
17.980 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:MELORA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.Комплексна, разноврсна и лесна за употреба: карактеристики кои ви помагаат да одговорите на предизвиците со новороденче.

Мултифункционалната количка Coccolle Melora е комплетен сет 3 во 1, погоден за фаза на новороденче и до околу 3 години. 
Како конвертибилна количка, количката може лесно да се претвори во спортска единица и обратно за да ви ја даде разновидноста што очајно ви е потребна во современиот свет. 
Користете го производот како корпа за носење во првите месеци од животот кога на бебето му треба целосно хоризонтална положба и ќе го користи во режим на спортска единица кога бебето е подготвено да седи само. 
Трансформацијата на количката ќе се изврши лесно, со помош на потпорни ремени, во 2 едноставни чекори.

Производот е мултифункционален и прилагодлив според потребите на вашето дете: 
потпирачот за грб на количката може да се прилагоди на неколку позиции на грб (3 позиции - седиште 100 степени / седиште 145 степени, рамно 180 степени), а фактот што конвертибилната единица го прилагодува системот за ремени овозможува да се приспособи врз основа на потребите на вашето дете. 
Исто така, настрешницата има дарежливи димензии и може да се фиксира на неколку позиции, во зависност од времето надвор или преференциите на малечкото.

Спортската единица е реверзибилна: како што детето расте, количката ќе се прилагодува според неговите потреби. Со помош на ремените, корпата станува удобна спортска единица која може да се постави и напред и назад во насока на патување. 
Освен тоа, потпирачот за грб се прилагодува независно од потпирачот за нозе, така што количката може да обезбеди удобна положба за спиење дури и за постарите деца. 
Кабриолет количка која брзо се прилагодува на потребите на вашето дете.

Ултра компактно преклопување: ограничувањата на просторот повеќе не се проблем, бидејќи количката Coccolle Melora се преклопува многу компактно, дури и ако конвертибилната единица останува поставена на рамката. 
Благодарение на овој метод на преклопување, количката го наоѓа своето место во најмалите простори за складирање, во тесните лифтови, по уличките на малите продавници или дури и во багажниците на малите автомобили. 
Преклопувањето е лесно, а количката останува исправена по преклопувањето.

Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

БАЊАРКА FLOCK

1.290 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FAWN

1.490 ден.

Kiderkraft количка - ASKOY pink

8.980 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA blue

3.980 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.

Kinderkraft количка - ASKOY grey

8.980 ден.