Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Junama Fluo Line V2 (3 in 1)

39.900 ден.
59.900 ден.
  • Производител: JUNAMA
  • Шифра:Junama Fluo Line V2 (3 in 1)
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.Нов стандард на JUNAMA колички во верзија V2

Следење на трендовите и следење на потребите на родителите. Брендот JUNAMA воведе неколку промени, создавајќи ги количките во новата V2 верзија Еве ги најважните погодности:

- Намалување на тежината – подобрување на погонската структура – ​​можност за превиткување на конструкцијата 

- Употреба на интуитивен систем за склопување на количката – технолошко подобрување на вртливото тркало

- Дизајнирана од најдобрите дизајнери, ЧАНТА ЗА МАЈКА со функција на преклопување, зголемен капацитет и МОДЕРЕН ДИЗАЈН!

- технолошка модификација на рачката за носење во внатрешноста што овозможува брз пристап до корпата за носење

- промена на гума – употреба на систем за трајни тркала без одржување со ПОЛИУРЕТАНСКИ слој! НОВИНА!

Количките за бебе Junama FLUO LINE V2 се модерни, мултифункционални, елегантни и ексклузивна серија на детски колички кои доѓаат од веќе добро познатата фабрика за колички TAKO.

Алуминиумски рам, амортизери, централна кочница, систем за лесно склопување, квалитетни матиерјали, систем за вентилација, тркалата полни со гел ја прават Junama FLUO LINE V2 вистинскиот избор за вашето бебе!


НАЈВИСОКО НИВО НА КОМФОР

Благодарение на унапредениот систем, сите тркала се амортизирани што придонесува за удобно возење и ублажување на турбуленциите настанати со возење на нерамен терен.
Подесувањето на цврстината на амортизерите од конструкцијата на детската количка овозможува да го прилагодите нивото на амортизација според вашите потреби.

 
ЦЕНТРАЛНА КОЧНИЦА

Централната кочница на рамот од количката за бебе поставена е така за да можете лесно ја контролирате без страв од оштетување на вашите обувки.
Системот на кочење е безбеден и сигурен.

 
МОДЕРНА КОНСТРУКЦИЈА

Алуминиумскиот рам на детската количка Junama FLUO LINE V2 е едноставен за склопување и складирање. Модерното копче на рамот од количката допринесува за брзо и едноставно склопување на рамот. Поради малите димензии после склопувањето на количката за бебе, лесно можете да ја складирате.
Сите четири тркала имаат опција за вадење со што се обезбедува дополнителна заштеда на простор.


ПРОСТРАНА ТЕНДА

За да осигурате удобно и пријатно возење на вашето бебе, тендата штити од сонце, дожд и ветар.
Со комбинација на тендата и зимската прекривка вашето дете ќе биде потполно заштитено од студот.


ИЗДРЖЛИВИ ТРКАЛА

Ротирачките предни тркала од количката за бебе Junama FLUO LINE V2 го олеснуваат управувањето.
Тркалата полнети со гел пружаат сигурност и издржливост.

 
ВЕНТИЛАЦИОНЕН СИСТЕМ

Квалитетните материјали од количката за бебе пружаат заштита од UV зрачење на ниво UPF 50+
Корпата и спортското седиште на детската количка се опремени со систем за вентилација што пружа комфор за детето без разлика за временските услови.


МОДЕРНА КОРПА ЗА БЕБЕ

Едноставно монтирање на корпата на рамот – Max-click механизам
Квалитетен и удобен душек во корпата
Унапреден вентилационен систем
Зимска прекривка за корпата (штити од остри временски услови)
Регулација на наслонот во корпата
Подесувачка тенда
Рачката на корпата овозможува лесно носење на корпата. 


СПОРТСКО СЕДИШТЕ

Едноставно монтирање на спортското седиште на рамот – Max-click механизам
Опција за монтирање на спортското седиште на двете страни на рамот од количката во двата правци на движење
Зимска навлака која штити од студ
Подесување на наслонот на седиштето од седечка до лежечка позиција
Унапреден вентилационен систем на тендата од спортското седиште.
Сигурносен појас во 5 точки на врзување
Опција за вадење на предниот браник
Браник на предниот дел од седиштето обложен со еко кожа (едноставен за чистење)


Транспортер:


Наменет за употреба од раѓање до 13 кг

Екстра мека влошка за новороденче

Сигурносен појас

Дополнителни меки влошки за рамениците на безбедносните ремени

Можете да го монтирате детското седиште на рамката на количката во двете насоки

Погоден е и за превоз на деца во автомобил

Седиштето во автомобилот е прицврстено со појаси

Пространа отстранлива тенда

Зимска покривка

Стабилна рачка за носење


 
Сетот 3 во 1 вклучува:

 
Алуминиумски рам со тркала полнети со гел 
Корпа за бебе
Спортско седиште
Транспортер
Зимски прекривки за корпата, спортското седиште и транспортерот
Пространа шопинг торба на рамот од количката
Торба за мајката
Држач за чаша
Покривка за дожд


ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.
-25%

Количка - Liberta STELLA black

4.490 ден. 5.980 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ ELO

1.490 ден.
-15%

Kinderkraft седиште XPAND2 I-SIZE 100-150cm 9-36 kg isofix

7.210 ден. 8.490 ден.
-25%

Количка - Liberta STELLA grey

4.490 ден. 5.980 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА FAWN

1.790 ден.

ОГРАДИЦА ELO

1.590 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.

ГНЕЗДО FAWN

3.690 ден.