Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Junama Heart (3 in 1)

79.900 ден.
  • Производител: JUNAMA
  • Шифра:HEART
  • Достапност:На залиха

Целата љубов изразена во количка!


Количката Junama Heart јасно покажува дека љубовта е во нас и насекаде околу нас.


Чантата во форма на срце и мотивите во форма на срце на материјалот на самата бебешка количка се вистинска атракција за сите љубители на уникатниот стил.Покрај веќе добро познатиот комфор и безбедност, брендот Junama ги поместува границите и во дизајнот.


Прецизно дефинирани мотиви, висок сјај, материјали отпорни на УВ се само дел од деталите што ја прават оваа количка пожелна.Изберете еден од универзалните дизајни, бидете уникатни, дајте му удобност и безбедност на вашето бебе!НАЈВИСОКО НИВО НА КОМФОР


Благодарение на унапредениот систем, сите тркала се амортизирани што придонесува за удобно возење и ублажување на турбуленциите настанати со возење на нерамен терен.

Подесувањето на цврстината на амортизерите од конструкцијата на детската количка овозможува да го прилагодите нивото на амортизација според вашите потреби.


 

ЦЕНТРАЛНА КОЧНИЦА


Централната кочница на рамот од количката за бебе поставена е така за да можете лесно ја контролирате без страв од оштетување на вашите обувки.

Системот на кочење е безбеден и сигурен.


 

МОДЕРНА КОНСТРУКЦИЈА


Алуминиумскиот рам на детската количка Junama FLUO LINE V2 е едноставен за склопување и складирање. Модерното копче на рамот од количката допринесува за брзо и едноставно склопување на рамот. Поради малите димензии после склопувањето на количката за бебе, лесно можете да ја складирате.

Сите четири тркала имаат опција за вадење со што се обезбедува дополнителна заштеда на простор.ПРОСТРАНА ТЕНДА


За да осигурате удобно и пријатно возење на вашето бебе, тендата штити од сонце, дожд и ветар.

Со комбинација на тендата и зимската прекривка вашето дете ќе биде потполно заштитено од студот.ИЗДРЖЛИВИ ТРКАЛА


Ротирачките предни тркала од количката за бебе Junama FLUO LINE V2 го олеснуваат управувањето.

Тркалата полнети со гел пружаат сигурност и издржливост.


 

ВЕНТИЛАЦИОНЕН СИСТЕМ


Квалитетните материјали од количката за бебе пружаат заштита од UV зрачење на ниво UPF 50+

Корпата и спортското седиште на детската количка се опремени со систем за вентилација што пружа комфор за детето без разлика за временските услови.МОДЕРНА КОРПА ЗА БЕБЕ


Едноставно монтирање на корпата на рамот – Max-click механизам

Квалитетен и удобен душек во корпата

Унапреден вентилационен систем

Зимска прекривка за корпата (штити од остри временски услови)

Регулација на наслонот во корпата

Подесувачка тенда

Рачката на корпата овозможува лесно носење на корпата. СПОРТСКО СЕДИШТЕ


Едноставно монтирање на спортското седиште на рамот – Max-click механизам

Опција за монтирање на спортското седиште на двете страни на рамот од количката во двата правци на движење

Зимска навлака која штити од студ

Подесување на наслонот на седиштето од седечка до лежечка позиција

Унапреден вентилационен систем на тендата од спортското седиште.

Сигурносен појас во 5 точки на врзување

Опција за вадење на предниот браник

Браник на предниот дел од седиштето обложен со еко кожа (едноставен за чистење)


 

Сетот 3 во 1 вклучува:


 

Алуминиумски рам со тркала полнети со гел 

Корпа за бебе

Спортско седиште

Транспортер

Зимски прекривки за корпата, спортското седиште и транспортерот

Пространа шопинг торба на рамот од количката

Торба за мајката

Држач за чаша

Покривка за дожд

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново