Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kiderkraft количка - NUBI2 pink quartz

13.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:NUBI2
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Ви ја претставуваме NUBI 2 - тенка, елегантна количка која ќе го промени вашиот одмор на подобро. Оваа количка не прави компромиси: NUBI 2 се преклопува автоматски (едно движење е доволно!), а исто така е исклучително лесна, агилна и можете да ја туркате со една рака. Количката NUBI 2 има непречено и тивко прилагодување на потпирачот за грб, прилагодлив потпирач за нозе, пространо седиште и голема водоотпорна настрешница со филтер UPF50+ и панел за вентилација скриен под ткаенината. Тркалата направени од PU отпорна на абење се одговорни за непречено возење. Предните се ротираат за 360 степени, што ја прави количката исклучително мобилна.


Стандардно, количката е опремена со пространа корпа под седиштето и голем број дополнителни содржини кои овозможуваат удобен одмор со детето.Главните предности


Се преклопува - доволно е едно движење


Лесна и компактна - секогаш подготвена за прошетки


Ергономски, зацврстени ремени - удобни и безбедни


До 22 кг - можност за прилагодување на количката на дете кое расте


Водоотпорна настрешница со UPF50+ филтер, отворачка вентилациска плоча, мрежа против комарци скриена во потпирачот за нозе


Доволно е едно движење и количката сама се преклопува


 


КИНДЕРКРАФТ СЕЛЕКТ


Линијата Kinderkraft Select е со висок квалитет и највисоки безбедносни стандарди, создадени да ви го олеснат денот. Дизајниран да ги задоволи потребите дури и на најпребирливите деца и родители.


Безвременски дизајн и функционалност со години


Избрани решенија за сите родителски предизвици. Совршени производи за дневни прошетки, патувања, првите патувања на вашето дете.


Количката NUBI 2 сама се превиткува - доволно е едно движење за да се свитка количката до компактна големина. Дизајнот на NUBI 2 е многу тенок и внимателен, така што можете слободно да ги истражувате дури и тесните улички полни со туристи. Дали треба да се качувате по скали? Или можеби оди во авион? Едно движење и количката сама ќе се свитка.


NUBI 2 е исклучително лесна количка, тешка помалку од 8 килограми. Можете да го преклопите до компактна големина, па нема да ви биде проблем ако го понесете со себе на одмор.


Безбедна количка


Количката NUBI 2 има прилагодливи сигурносни појаси со 5 точки кои се крути, но во исто време многу удобни за детето. Ова го олеснува обезбедувањето на бебе кое се витка во количката. Безбедноста се должи и на безбедносната бариера што можете лесно да ја одврзете за да го извадите бебето од количката.


Количката NUBI 2 има пространо седиште, идеално за деца до 22 кг, со мазно и тивко прилагодување на потпирачот за грб од седечка во лежечка положба. Подесувањето на потпирачот за нозе во 2 чекори ви овозможува да ја прилагодите количката на потребите на секое дете. Количката е погодна дури и за четиригодишни деца!


NUBI 2 е количка прилагодена на сите услови. Опремен е со голема, водоотпорна настрешница UPF50+ со вентилационен панел - совршен за ветер, дожд или топлина. Со NUBI 2, дури и инсектите нема да ви го нарушат одморот: во потпирачот за нозе е скриена мрежа за комарци, која е прикачена на количката и не може да се изгуби.
Тежина на производот: 7,9 кг


Димензии на производот:


Расклопен: 76 x 51 x 105,5 cm


Преклопен (без ограда): 54,5 x 51 x 31,5 cm


Преклопен (со ограда): 76 x 51,5 x 31,5 cm


Должина на седиштето во лежечка положба: 87 см


Потпирач за нозе: 34,5 x 18 cm


Потпирач за грб: 32 x 48,5 cm


Седиште: 34 x 20,5 cm


Дијаметар на држач за чаши: 7 см


комплетот вклучува: држач за чаши, мрежа за комарци

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

БАЊАРКА FLOCK

1.290 ден.
-23%

DOLCE MONTESSORI Детско креветче 190x90cm

19.900 ден. 25.900 ден.
-12%

Автомобил на акумулатор - BMW STYLE white

7.490 ден. 8.500 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 6-18M

1.790 ден.

Kiderkraft количка - NUBI2 sand beige

13.980 ден.

ГНЕЗДО MR.SHELDON

3.690 ден.

Qplay баланс велосипед FEDURO black

3.980 ден.