Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft JULI 3 in 1 количка за бебе pink

13.980 ден.
19.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:NEA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Kinderkraft  JULI 3in1 е мултифункционален систем за количка кој расте со вашето дете.


Детската количка Kinderkraft JULI може да се трансформира многу брзо и лесно во зависност од потребата. Лулка, место на место, детско седиште на стабилна конструкција ќе ја обезбеди сета потребна безбедност и удобност.


Совршената детска количка JULI е вистинскиот избор за родителите на кои приоритет им е компактноста и функционалноста. Едноставен и брз систем на склопување, без употреба на сила.


Поради своите димензии, оваа количка Kinderkraft заштедува простор во вашиот дом, а по преклопувањето е практична за складирање или транспорт.


Изберете една од трите позиции за вашето бебе - седечка, полулежена или лежена.


Количката JULI Kinderkraft има двојна заштита од случајно преклопување.


Изработени се од квалитетни материјали кои лесно се чистат. Рачката и завршницата се изработени од издржлива и удобна EVA пена.


 Комплетот 3 во 1 вклучува бебешка лулка (0-6 месеци) која се претвора во спортско седиште (6-36 месеци) и детско седиште за автомобил (0-13 кг)


БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО


-Заштитни појаси со 5 точки со меки влошки за рамениците


- отстранлива заштитна рачка


-двојна заштита од случајно превиткување/одвиткување


- централна сопирачка на задната оска на количката


 


Произведено во согласност со европскиот стандард EN 1888 кој ги дефинира безбедносните барања и методите за тестирање за детски колички.


 


Спецификација:


- лесна и стабилна алуминиумска конструкција со тркала


- можност за блокирање на тркалата


-Тркала изработени од EVA потпетица, отпорни на пробивање и погодни за секаков терен


- лесно склопување


- мали димензии на количката по склопување


- централна сопирачка


- пространа торба за пазарење


 


СПОРТСКО СЕДИШТЕ/ЛУЛКА


- можност за ротирање во двете насоки на возење


- сигурносни појаси во 5 точки за прицврстување


- пространа тенда


- три позиции, седечки, полулежечки, лежечки


- прилагодлив потпирач за нозе изработен од специјален материјал кој лесно се чисти


 


 


ДЕТСКО СЕДИШТЕ


- за деца со тежина до 13 кг


- сигурносни појаси во 3 точки за прицврстување


-меки влошки на рамениот дел од ременот


- тенда за заштита од сонце


- лесно вградување на седиштето во автомобилот


-тестиран и одобрен во согласност со европскиот безбедносен стандард ECE R 44/04


 


ДОДАТОЦИ


-зимска покривка и кабаница


- пространа торба за пазарење


- држач за шишиња


 


Димензии и тежина на производот при составување:


Должина 73 cm, ширина 57 cm, висина 99 cm / 10 kg


Димензии на седиштето: должина 65 см, ширина 45 см, висина 45,5 см, тежина 3,3 кгНапишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

Kiderkraft количка - INDY2 cozy grey

8.980 ден.
-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 butternut beige

19.780 ден. 21.980 ден.

ОГРАДИЦА MR.SHELDON

1.590 ден.

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.

Изотерм ранец Qplay Kindy Girafe

1.490 ден.
-11%

Автомобил на акумулатор - PORSCHE pink

11.980 ден. 13.490 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА ELO

1.790 ден.