Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft количка - INDY grey

7.800 ден.
8.690 ден.
  • Шифра:INDY
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Прошетките со оваа детска количка ќе бидат омилениот дел од денот како за децата така и за родителите. 

Практична, компактна и лесна, Kinderkraft INDY количката за бебе го олеснува возењето за родителите, а малечките обожаваат да се возат во неа.
 
Kinderkraft Indy детските колички имаат удобно седиште опремено со сигурносен појас кој се подесува во 5 точко на врзување кои се опремени со меки подлоги за додатна удобност. 

Седиштето се подесува во зависност од тоа дали вашето бебе сака да спие или да седи и да ја набљудува околината. Многу лесно можете да го спуштете наслонот од седечка во лежечка позиција. 

На лесната конструкција се наоѓа шопинг торба во која можете да ги складирате сите предмети кои ви се потребни за време на шетањето. Тендата на детската количка има прозорче што овозможува во секој момент да гледате што прави вашето бебе. 

Кinderkraft Indy количките поседуваат се што е потребно за сигурност и удобност на вашето бебе. 

Предвидени се за користење од раѓање до 15кг или 3 години. Амортизерите на предните и задните тркала ќе се погрижат вашето бебе да не ги осеќа турбуленциите за време на возењето по нерамен терен. Централната кочница ги блокира истовремен двете задни тркала.

Kinderkraft INDY можете да ја склопете со една рака. Унапредениот систем штити од случајно склопување. Конструкцијата на количката е алуминиумска и е исклучително лесна. Склопената количка завзема многу малку простор и е прикладна за секој автомобил.

 
Карактеристики:

Тежина - 6kg

Едноставна за склопување и расклопување

Двострука заштита од случајно склопување

Централна кочница на двете задни тркала

Амортизирани тркала изработени од EVA пења

Сигурносен појас во 5 точки на врзување

Подесување на наслонот од седечка до лежечка позиција 

Подесување на држачот за нозе

Димензии на расклопена количка: 102x61x46 cm

Димензии на склопена количка: 60x46x27 cm

Тежина: 6 kg

Носивост:  15 kg

Предвидена за користење до 3 години. 

начин на монтирање:Вршиме достава до дома.
Нарачки на тел: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.
-21%

LA MAMA - NANE Количка за бебе grey

5.490 ден. 6.980 ден.
-10%

Coccolle количка LISSIA Travel Sistem 3 in 1 anthracite

19.780 ден. 21.980 ден.

Kiderkraft количка - NUBI2 sand beige

13.980 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 0-6M

1.690 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA beige

3.980 ден.

Kinderkraft количка - ASKOY grey

8.980 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA pink

3.980 ден.
-17%

Автомобил на акумулатор - UTV-2 SEAT red

11.980 ден. 14.490 ден.
-15%

BULUT креветче за бебе 130/80cm

15.990 ден. 18.900 ден.