Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft количка - TIK green forest

4.980 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:TIK
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Главни предности:

Совршена за патување

Се преклопува за секунда

Лесна - само 6,5 кг

Лежечка положба

Тркала отпорни на пробушување


TIK е лесна количка од типот на чадор што можете да ја преклопите за неколку секунди. Тежи само 6,5 килограми, што го прави совршен придружник за патување, на пример за подолг одмор. Количката ТИК ќе ве послужи на аеродром, во воз или во јавен превоз. За полесно носење, количката е опремена е со удобна рачка. Количката има постепено прилагодување на потпирачот за грб во лежечка положба и прилагодлив потпирач за нозе. Не треба да ги пумпате лесните тркала отпорни на дупчење, а доколку е потребно, можете да ги заклучите двете предни за возење на потешки терени, на пример на груб пат. Зголемената крошна ќе го заштити бебето од сонце, ветер и дожд, а пространата корпа ќе ги собере сите потребни предмети за време на прошетката.ТИК е количка со чадор систем на склопување, наменета за патување и секојдневни прошетки. Тоа е многу лесна количка: тежи само 6,5 кг и исклучително лесно се преклопува. Има практична рачка за носење, што го олеснува, на пример, носењето по скалите.


Лежечка положба

Децата сакаат да дремнуваат за време на прошетките. За да им создадете пријатен простор за спиење, доволно е да го преклопите потпирачот за грб во лежечка положба и да го наместите потпирачот за нозе. Ќе истражувате понатаму и малечкото ќе се одмори по денот со настани.


Тенда

ТИК има тенда која ќе обезбеди сенка и заштита од ветер и дожд. Кабината има контакт прозорец за да можете да видите што прави вашето малечко.


Гуми без надувување

Тркалата на количката се лесни и отпорни на пробивање, и што е најважно: не мора да ги пумпате. Тие добро ќе се справат со нерамни површини, особено кога ги заклучувате предните тркала за да возите право напред.


Безбедност

Количката за чадор TIK е опремена со 5 точки, прилагодливи ремени и мека безбедносна бариера. Појасите лесно се прилагодуваат на детето кое расте, а имаат меки заштитници.


Пространа корпа

Под седиштето има пространа корпа со лесен пристап. Таму можете да ставите и мали набавки и додатоци кои се потребни за време на прошетката, како влажни марамчиња или тетра пелени или играчки.


Материјали

Рамка - Издржлив челик

Тркала - Силни и отпорни на удари

Ублажени тркала од EVA пена

Непробојна пена

Полиестер

Лесно за чистење


СПЕЦИФИКАЦИЈА

Возраст/тежина/висина на детето: 6 месеци - 15 кг

Тежина на производот: 6,5 кг

Димензија на производот

Преклопен: 106 x 28 x 33,5 cm

Расклопен: 76 x 47,5 x 104 cm

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-20%

Автомобил на акумулатор - JEEP-2 SEAT white

9.980 ден. 12.490 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА FAWN

1.790 ден.

ОГРАДИЦА FAWN

1.590 ден.
-35%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg diamond black

7.180 ден. 11.000 ден.

Qplay баланс велосипед FEDURO black

3.980 ден.

БАЊАРКА FLOCK

1.290 ден.