Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

BEBETTO 42 PRO - (6 in1 ) црн рам

63.900 ден.
  • Производител: BEBETTO
  • Шифра:BEBETTO 42 PRO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.


Количката за близнаци Bebetto42 во верзијата PRO е целосно обложена со еко кожа и се истакнува со својата елегантна црна боја на рамката.

Екстремно стабилна пред сè, количката за близнаци Bebetto PRO ќе обезбеди сигурност и удобност при возење благодарение на својата алуминиумска рамка и амортизери.

Сетот 6во1 ги вклучува сите потребни елементи кои се потребни за вашите бебиња од раѓање до 3-3,5 години!

Можете да комбинирате бебешка корпа/лулка, спортски седишта и транспортери за автомобил кога ја монтирате рамката на количката.

Без разлика дали едното дете го ставате во лулка, а другото на спортско седиште, структурата останува избалансирана, што не ја ограничува удобноста при возењето.

Благодарение на стабилните тркала, тие остануваат стабилни дури и кога се целосно натоварени.

Bebetto42 PRO се добро избалансирани - без оглед на конфигурацијата во која ги поставувате носачите и седиштата. Количката е дизајнирана да обезбеди лесно ракување - лесна е за употреба додека возите по тесни тротоари или дури и во супермаркети. Системите SAS и DMS обезбедуваат одлична апсорпција на удари и спречуваат блокирање на тркалата при возење на нерамни површини. Рамката на количката може да се преклопи во компактна големина, што го олеснува транспортот во багажникот на автомобилот.


РАМКА И ТРКАЛА 


Лесна алуминиумска конструкција која лесно се склопува

Прилагодлива висина на рачката 

Амортизери со можност за прилагодување на тврдоста

Централна сопирачка

Тркала исполнети со EVA пена

Предни вртливи тркала кои можат да се заклучат за директно возење

Регулирање на висината на рачката на воланот

Пространа торба за пазарење на рамката


БЕБЕ КОРПИ


Две лулки, за две деца

Наменети за возраст од раѓање до 6 месеци

Можност за монтирање на рамката на количка во двете насоки на патување

Прилагодување на висината на потпирачот за грб во лулката

Пространа тенда

Зимска покривка која штити од студ

Стабилна рачка за носење


СПОРТСКО СЕДИШТЕ


Две спортски седишта, за две деца

Наменети за возраст од 6 месеци до 3-3,5 години

Можност за монтирање на рамката на количка во двете насоки на патување

Подесување на потпирачот за грб во неколку позиции (од лежење до седење)

Прилагодлива пространа тенда

Безбедносен појас во 5 точки за прицврстување

Прилагодлива висина на ременот на безбедносните ремени

Екстра меки влошки за рамо

Потпирач за нозе кој исто така се прилагодува

Отстранлива заштитна шипка

Зимска покривка која штити од студ и ветер

Едноставно одржување


ТРАНСПОРТЕР


Две седишта за автомобил, за две деца

Наменети за возраст од раѓање до 13 кг

Можност за монтирање на рамката од количката за бебиња

Стабилна рачка за носење

Внатрешноста на автомобилското седиште има дополнителна мека влошка за новороденчето

Ремени за прицврстување

Подесување на ременот и дополнителни влошки за рамениците

Тенда која лесно и брзо се отстранува

Зимска покривка која штити од студ и ветер


СЕТ 6ВО1 ВКЛУЧУВА


Рамка со тркала

Лулка за бебе 2 парчиња

Спортско седиште 2 парчиња

Детско седиште за автомобил 2 парчиња

Зимски прекривки специјално за секој корпа, спортско седиште и автомобилско седиште

Торба за мама

Пространа торба за пазарење на рамката

Мрежа за инсекти 2 парчиња

Покривка за дожд 2 парчиња

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

-10%

Трактор на акумулатор red

6.990 ден. 7.800 ден.
-17%

Автомобил на акумулатор - UTV-2 SEAT red

11.980 ден. 14.490 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA pink

3.980 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ ELO 6-18M

1.790 ден.

БЕБЕШКА ПОСТЕЛНИНА FAWN

1.790 ден.
-22%

Liberta трицикл RACER (2 in 1) grey

4.290 ден. 5.500 ден.
-35%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg diamond black

7.180 ден. 11.000 ден.

QPLAY тротинет за деца SEMA beige

3.980 ден.