Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Количка - Liberta STELLA black

4.490 ден.
5.980 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:STELLA
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Со потпирачот за грб со висок степен на навалување, STELLA нуди максимално ниво на удобност за бебињата кои штотуку почнуваат да се шетаат, но и за оние кои сакаат да дремнат додека се надвор. Сите прилагодувања што ги поседува количката може да се направат со една рака, вклучително и преклопување - идеално за родители кои избираат понезависен пристап кон родителството.


Алуминиумската рамка на количката не само што е издржлива, туку е и прилично мала по тежина за да може лесно да се ракува со неа. Модерните тркала од пена се издржливи и можат да се користат на кој било терен, а предните се ротирачки. Настрешницата е со големи димензии и е опремена со штитник за сонце и растеглив мрежест дел, погоден за вентилација и циркулација на воздухот. Исто така, за таа цел во топлите летни денови има и отвор за вентилација на задниот дел на количката. Други важни карактеристики на количката се безбедносниот појас со 5 точки и корпата за пазарење, кои многу ги олеснуваат секојдневните задачи.


Во живописни бои, количката Stella доаѓа како дополнување на модерниот начин на живот. Деталите од еколошка кожа го зголемуваат задоволството на корисникот, правејќи го овој производ совршен.


Главни карактеристики:


- спортска количка употреблива од 0 месеци 

- компактно преклопување со една рака

- опција за целосно спуштање на седиштето во лежечка положба

- многу лесна алуминиумска рамка

- отпорни тркала од пена со модерен изглед

- пространа корпа за пазарење - модерен, пријатен дизајн, живи бои и еколошки акценти на кожа

- во комплетот се вклучени зимска прекривка и држач за чаша


Максимална тежина: до 15 кг


Димензии отворена: Висина 103цм, Должина 65цм, Ширина 52цм.

Димензии затворена: Висина  28цм, Должина 75цм, Ширина 52цм.

Димензии на седиште: Должина 70цм, Ширина 35 цм.


Ве молиме внимателно прочитајте ги упатствата пред инсталацијата и чувајте ги

идна референца. Непочитувањето на упатствата може да ја загрози безбедноста на

вашето дете. Строго е забрането да се користи овој производ без присуство на возрасни.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-35%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg diamond black

7.180 ден. 11.000 ден.
-22%

Bebetto Magnum Light Pro (2 in 1)

24.980 ден. 32.000 ден.

Kiderkraft количка - ASKOY pink

8.980 ден.
-23%

DOLCE MONTESSORI Детско креветче 190x90cm

19.900 ден. 25.900 ден.
-13%

Kinderkraft трицикл EASY TWIST (5 in 1) black

12.980 ден. 15.000 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ ELO

1.490 ден.

СЕТ ПОСТЕЛНИНА MR.SHELDON

1.790 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID blue breeze

5.980 ден. 6.500 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 6-18M

1.790 ден.