Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

HUGO креветче за бебе

9.490 ден.
  • Производител: KLUPS
  • Шифра:HUGO
  • Достапност:2 - 3 Days

Сакате едноставност и практичност? Колекцијата HUGO е вистинското решение за вас!

Фабриката Klups уште еднаш ги исполни сите очекувања и стандарди во однос на безбедноста и функционалноста.

Бебешкиот кревет HUGO е идеален избор за сите кои сакаат едноставност!

Декоративни елементи во природна боја на дрво во комбинација со доминантната бела боја ќе се вклопат во секој ентериер.


Креветот HUGO е направен од 100% борово дрво.

Се издвојува со стабилна конструкција и специјално засилено дно бидејќи поднесува најмногу товари.

Помеѓу долните летви има слободни простори за да може воздухот постојано да циркулира дури и кога е поставен душекот.


Креветчето HUGO за бебиња има можност за прилагодување на висината на положбата на три нивоа.

Во зависност од возраста и потребите на детето, можете брзо и лесно да ја прилагодите саканата висина на креветот.


Првото ниво (највисокото ниво) е наменето за возраст до 6 месеци.

Второто ниво (средно ниво) е непроменето од возраст од 6 месеци до една година.

Третото ниво (најниското ниво) е наменето за возраст од една година.


Креветчето HUGO е практично и за постарите лица.

Доколку сакате вашето дете самостојно да излезе од креветчето (трето висинско ниво), доволно е да ги отстраните трите огради од страната.

На овој начин, детето може да лази и самостојно да излезе.


Методот на монтирање е едноставен и не одзема многу време.


Внатрешни димензии: 120x60 cm

Надворешни димензии: 124x66x87,5 cm

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново