Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Kinderkraft креветче / колевка - NESTE UP beige melange

9.490 ден.
  • Производител: KINDERKRAFT
  • Шифра:18085
  • Достапност:На залиха

Kinderkraft NESTE UP е функционално креветче/колевка и е предвидено за новороденчиња. Со помош на каишите лесно може да се поврзи со креветот на родителите.
Благодарение на оваа опција вашето дете ќе биде покрај вас и навечер и во секој момент ќе може да го нахранете без потреба да станувате.
Колевката NESTE UP може да се користи самостално и како преносно креветче кое може да го поставете на било кое место.
Едноставното склопување и малите димензии овозможуваат лесен транспорт и складирање.
Доколку сакате омиленото место за спиење и играње на вашето дете да го понесете со вас на патување, едноставно спакувајте ја колевката во торбата за транспорт која е вклучена во комплетот.
Поради малите димензии на колевката добивате голема заштеда на простор при складирање.

 

ПОДЕСУВАЊЕ НА НОГАРКИТЕ И ВИСИНАТА НА КРЕВЕТОТ
Должината на ногарките може да се прилагоди со висината на креветот на родителите.

ПОДЕУСВАЊЕ НА АГОЛОТ НА ДУШЕКОТ
Наслонот на душекот може да се прилагоди на две нивоа во зависност од потребите на вашето дете.

ЛЕСНО ПОВРЗУВАЊЕ СО КРЕВЕТОТ
Благодарение на долгите каиши лесно и брзо можете да ја прицврстете колевката за креветот на родителите.

ЕДНОСТАВНО ОДРЖУВАЊЕ
Квалитетните и пријатни материјали со интересн дезен се едноставни за одржување. Прекривачот може лесно да се извади за перење во машина на 30 степени.

ЦВРСТА КОНСТРУКЦИЈА
Колевката NESTE UP има конструкција изработена од цврст челик. Благодарение на тоа, многу е стабилна и издржлива.

ДУШЕК
Со колевката добивате и гратис душек кој одговара на потребите и возраста на детето.

видео презентација:

 

начин на монтирање:

 

Состав на душекот: 100% памук
Состав на другите делови и материјали: 100% полиестер
Состав на контрукцијата: 100% челик

Тежина на производот: 9.9 kg.

 

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново