Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Креветче - Marsell 120/60cm

9.980 ден.
10.900 ден.
  • Производител: KLUPS
  • Шифра:16465
  • Достапност:На залиха

Креветот за бебиња MARSELL е изработен од внимателно избрано борово дрво. Предните страници се украсени со интересни детали кој го прават овој модел на бебешко креветче да изгледа уште поатрактивен! 

Посебната обработка на боровото дрво ја зацврснува целата структура на креветот, а посебно дното како елемент кој е најмногу изложен на оптоварување.


Креветчето за бебе MARSELL има опција за едноставно подесување на висината на лежиштето на три нивоа. Изберете ја висината во зависност од возраста и потребите на вашето бебе. 

Прво (највисоко ниво) предвидено за возраст до 6 месеци.

Второ (средно ниво) предвидено за возраст од 6 месеци до 1 година.

Трето (најниско ниво) предвидено за возраст од преку 1 година.

 

MARSELL детското креветче е практично и за поголеми деца. Доколку сакате вашето дете самостално да излегува од креветот (тето ниво) доволно е само да ги извадите трите странични пречки во средината. На тој начин вашето дете ќе може да излегува самостално од креветот без прескокнување.

Начинот на монтирање е лесен и не одзема многу време.


Внатрешни димензии: 120x60 cm

Надворешни димензии: 125x66x94 cm

Опција за вадење на трите странични пречки.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново