Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

QKIDS GALAXY скирол industrial

1.860 ден.
2.190 ден.
  • Производител: QKIDS
  • Шифра:GALAXY
  • Достапност:На залиха

Дали ви се чини дека скејтбордингот е едноставно шутирање на ногата? Всушност не! Ова е активност која бара многу вештина, кондиција и координација!

Дозволете да ви го претставиме скејтбордот GALAXY, кој е одличен подарок и за оние кои штотуку ја започнуваат својата авантура со овој спорт и за искусните скејтери.


Карактеристики на скејтборд GALAXY:


❤️ Стабилна и лесна алуминиумска рамка.


❤️ Скејтбордот е направен од издржлив материјал, отпорен на кршење.


❤️ Скејтбордот има површина што не се лизга. Решетката на неговата површина го штити стапалото од лизгање, подобрувајќи ја безбедноста при возењето.


❤️ Тркалата се изработени од полиуретан со гума што апсорбира удари и обезбедуваат непречено возење и удобност на трнлив пат.


❤️ Лежишта ABEC-9 ABGRAD VERSION 2022, кои се одлични дури и за екстремни возења во нивната подобрена верзија, промовирајќи го тркалањето на скејтборд.


❤️ Овој „рибен“ скејтборд е мал и практичен, совршен за оние кои сакаат постојано да ја имаат својата даска со себе.


❤️ Скејтбордот GALAXY има уникатен дизајн и исклучителна графичка уметност!Скејтбордингот има многу придобивки! Дали знаете како тоа влијае на вашето тело и кондиција?


✔️Тоа ја повлекува потребата да ја одржувате вашата рамнотежа цело време. Сепак, станувате пофини, подобрувајќи ја ефикасноста на вашето тело.


✔️ Скејтбордингот е одличен начин и да останете витки! Дали знаете дека едночасовната сесија на скејтборд согорува 300 калории?


✔️Скејтбордот е добар метод за зајакнување на вашите мускули, особено на нозете и стомакот.


✔️Првите обиди за скејтборд бараат да останете високо фокусирани. Тоа значи дека оваа активност ви помага да го вежбате вашето внимание и трпеливост!


✔️Дали сте искусен лизгач? Знаете дека требаше да ги поместите вашите граници за да направите некои трикови. Скејтбордот е одличен начин да ги надминете вашите бариери и страв!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново