Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Coccolle хранилка FINO pastel lavander

4.980 ден.
6.000 ден.
  • Производител: COCCOLLE
  • Шифра:FINO
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Иако употребата на столче за јадење може да изгледа комплицирано и често, недостатокот на простор и физичка енергија не принудува да се откажеме од него, ние продолжуваме да го користиме за да го навикнеме детето на идејата да јаде независно, разновидно и правилно, со целота семејство.

Седејќи на столот за јадење, детето ќе истражува различни начини да се нахрани и ќе доживее различни текстури и видови храна. Без разлика дали ќе се одлучите за класична диверзификација или понови методи како што е само-диверзификација, столицата Fino е вистинсиот избор е опремен со двоен, отстранлив послужабник што е лесен за употреба и чистење. Детето ќе има мноштво здрави седечки положби, бидејќи производот има неколку позиции за прилагодување. Исто така, за да добиеме најергономска положба за секое дете, дизајниравме прилагодлив потпирач за нозе во 3 различни позиции во зависност од висината на малото.

Трпезарискиот стол Fino ќе се интегрира совршено на сите места за јадење, имајќи можност да го прилагоди на 7 позиции во висина, така што ќе одговара на повеќето маси. Во исто време, производот нуди можност за компактно преклопување, кога не се користи може да се складира дури и во најмалиот простор. Изградена на рамка со стабилна основа и опремена со сигурносен појас, родителите можат да имаат тивок оброк со малото, бидејќи седиштето нуди доволно безбедност. За мобилност, производот е опремен со комплет тркала, со што се олеснува транспортот на седиштето Фино од една соба во друга. Столот може да се користи под надзор на возрасни, почнувајќи од возраст од 6 месеци до постигнување на максималната издржана тежина од 15 кг.

Главни карактеристики:

- Лесна метална рамка со стабилна пластична основа и вградени тркала
- Соодветен за деца на возраст од 6-36 месеци, со максимална тежина од 15 кг
- Целосно прилагодлив: потпирач за грб во 3 позиции, висина на седиштето прилагодлива во висина 7 позиции и потпирач за нозе прилагодлив во 3 позиции, во зависност од телесните карактеристики на детето
- Дел за седењњ со големи димензии, опремен со сигурносен појас од 5 точки
- Лесно и компактно преклопување
- Двоен сад, се отстранува
- Произведено според европските стандарди за безбедност

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.
НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

-25%

Количка - Liberta STELLA black

4.490 ден. 5.980 ден.

Kiderkraft количка - NUBI2 sand beige

13.980 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ FLOCK

1.490 ден.

ОРГАНСКО ЌЕБЕ ELO

1.490 ден.

ВРЕЌИЧКА ЗА СПИЕЊЕ FAWN 6-18M

1.790 ден.
-8%

Kinderkraft баланс велосипед RAPID blue breeze

5.980 ден. 6.500 ден.
-18%

Coccolle трицикл ALEGRA (3 in 1) chili pepper

6.980 ден. 8.500 ден.