Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Liberta седиште APOLO 9-36kg black

3.980 ден.
4.980 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:APOLO
  • Достапност:На залиха

Liberta APOLO е специјален производ благодарение на безбедноста и комфорот кој го нуди. Дополнителните меки подлоги, премиум опцијата за регулација на висината на држачот за глава, можноста за спуштање и целосно демонтирање на потпирачот за грб со што се добива бустер седиште за поголеми деца, го трансформираат едноставното седиште во заштитнички ангел! 

 

Со седиштето APOLO, возењето ќе биде пријатно. Тоа е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност. 

Најголем акцент на безбедноста на седиштето е на правилното прицврстување на детето и обезбедување соодветна поддршка, што во случај на судир го штити од можни повреди. 

Наменето за деца од 9 до 36 кг. 

Прилагодување на висината на потпирачот за глава, прилагодлива висина на лентите за рамо, дополнително намалување на перницата и потпирачот за глава.

Група I, II, III (од 9 месеци до 150 см во висина).

Тестирано според ECE R44 / 04 стандардот.

 

Карактеристики: 


• потпирач за главата прилагодлив на три висини

• сигурносен појас со пет точки

• странична заштита во пределот на главата и колковите

• потпирачот за грб е прилагодлив на висината на детето

• дополнителна подлога за бебе, отстранлива


Спецификација:


- препорачано за возраст од 6 месеци до 4 години

- димензии: 42/47/65cm

- внатрешни димезнии: 35/30/58cm

- максимално оптоварување: 36kg

- тежина на седиштето: 3.8kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново