Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

Liberta седиште SIRIUS 0-36kg black

5.980 ден.
7.500 ден.
  • Производител: LIBERTA
  • Шифра:SIRIUS
  • Достапност:На залиха


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

SIRIUS е автомобилско седиште направено за да му ја понуди на бебето толку потребната безбедност, од првиот ден до почетокот на училиштето. 

Liberta SIRIUS е навистина исклучително практичен за родителите, бидејќи тоа е единственото седиште за автомобил што ќе му треба на бебето.

SIRIUS е автомобилско седиште кое ветува удобност и максимална безбедност! Може да се користи за 4 различни возрасни групи.


Подлогата за новороденче нуди правилна и удобна положба за бебето.

Автомобилското седиште ќе се користи за возрасната група 0+ свртенo кон спротивната насока на возење, а потоа за возрасните групи 1, 2 и 3 – свртенo кон насоката на возење.

Потпирачот за глава е прилагодлив за неколку различни насоки, во однос на растот на бебето.

Монтажата е лесна, следејќи ги инструкциите (отпечатени на седиштето во автомобилот).

Навлаката на седиштето се вади и се пере.


Фазите на употреба се:


1. SIRIUS ќе се користи во Фаза 1 – според возрасната група 0+, од 0 до 13 килограми. Во оваа фаза, седиштето во автомобилот ќе биде поставено свртено кон спротивната насока на возење. Влошката за новороденче обезбедува правилна и удобна положба. За подобра положба за спиење, користете ја опцијата за спуштање на 3 нивоа.

2. SIRIUS ќе се користи во Фаза 2, за деца со максимум 18 килограми. Во оваа фаза, се препорачува да го поставите седиштето на автомобилот свртено кон насоката на возење. Прилагодливиот потпирач за глава исто така совршено се прилагодува на висината на бебето во оваа фаза. Безбедносните појаси мора да се прилагодат според висината на бебето. Тие се опремени со дополнителна заштита за максимална удобност на бебето.

3. За време на третата фаза – SIRIUS ќе се користи свртен кон насоката на возење на возилото, безбедносните појаси на седиштето на автомобилот ќе се откачат за складирање. Во оваа фаза ќе ги користите безбедносните појаси на автомобилот.

4. За време на фазата 4 – SIRIUS ќе се користи свртен кон насоката на возење за деца до 36 kg (приближно 12 години). За оваа фаза, појасите на автомобилот ќе бидат отстранети, а потпирачот за глава е подигнат до максимум.


Употреба: Група 0+/1/2/3, 0-36kg; прибл. 0-12 години.

Сертификати: ECE R44/04


Препорачана возраст Од 0 месеци

Димензии (cm) 46*48*79*31

Тежина на производот (кг) 6.3

Максимална поддржана тежина (kg) 36 Kg

Монтажа ISOFIX или со каишите од автомобилотВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ДОМА.

НАРАЧКИ НА ТЕЛ: 078/429/865, 072/221/896 и 043/361/442.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново

Изотерм ранец Qplay Kindy Girafe

1.490 ден.
-10%

Bebetto Rainbow

17.980 ден. 19.980 ден.
-10%

Трактор на акумулатор red

6.990 ден. 7.800 ден.
-15%

Автомобил на акумулатор - HUMMER-2 SEAT black

16.980 ден. 19.980 ден.
-35%

Coccolle седиште NOVA 0-36kg diamond black

7.180 ден. 11.000 ден.
-15%

Kinderkraft седиште XPAND2 I-SIZE 100-150cm 9-36 kg isofix

7.210 ден. 8.490 ден.