Потребна ви е помош?
+389 (0)78 429 865

MoMi WEENDY тротинет за деца turquoise stars

2.590 ден.
  • Производител: MOMI
  • Шифра:WEENDY
  • Достапност:На залиха

Баланс тротинет на три тркала MoMi WEENDY е одличен избор за најмладите спортисти кои штотуку ја започнуваат својата авантура!

Во споредба со традиционалниот скутер, Momi WEENDY му дозволува на детето да го контролира со балансирање на телото, што го прави возењето детска игра, дури и за двегодишно дете!

Возењето скутер ги развива моторните вештини на детето. Исто така, помага да се научи чувството за рамнотежа и моторна координација. Покрај тоа, ги зајакнува мускулите на вратот, градите, рамената и грбот. Благодарение на постојаното движење на торзото напред-назад, полесно е да се дише длабоко и да се зголеми капацитетот на белите дробови.

Важно е скутерот да биде прилагоден на возраста и развојните способности на детето. Скутер со три тркала, како што е моделот MoMi WEENDY, е најдоброто решение за децата кои штотуку учат да возат. Тоа е совршена опрема за започнување на оваа авантура!

MoMi WEEKEND баланс скутер може да го користат деца од 2 години, а благодарение на широката палета на прилагодувања на воланот, ќе служи за деца до 5 години!

И покрај малата тежина, изработен е од издржливи материјали, што значи дека можете лесно да го користите неколку години!

Издржливи гумени тркала за добро држење и стабилност на лажичката.

Вградените LED диоди кои сјаат посилно колку побрзо се вртат тркалата се апсолутен хит!

Прилагодувањето на воланот ќе овозможи подолго користење на скутерот. Запомнете, ова е инвестиција за неколку години!

Дизајнот е она што го издвојува скутерот MoMi WEENDY - 4 извонредни дизајни, од кои секој е различен и уникатен!

Скутерот лесно се преклопува. Сè што треба да направите е да притиснете едно копче за лесно да го преклопите, што ќе го направи поудобен за транспорт.


Спецификација на скутерот MoMi WEENDY:


Издржлива, лесна конструкција

Широка нелизгачка платформа

Предна суспензија со динамична управувачка оска

FLEXBRAKE СОПИРАЊЕ

Издржливи гумени тркала за добра адхезија на површината

Вградени лежишта ABEC-7 за тивко и непречено возење

Вградени LED светла кои светат колку побрзо се вртат тркалата

Алуминиумски волан со 3 нивоа на прилагодување на висината

Рачки на воланот што не се лизгаат изработени од TPR пена

Функција за расклопување на скутер со 1 копче

Носивост 25 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Најново